banner1348

İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Dev Hibe

Kendi işyerlerini kurmak amacıyla Denizli İŞKUR’a başvuru yapan 7 engelli vatandaş ve 4 eski hükümlü vatandaşın projeleri, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında uygun bulundu. 

İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Dev Hibe
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından projeleri onaylanan engelli ve eski hükümlü 11 vatandaş arasında protokol imzalandı. Projelere Denizli İŞKUR tarafından toplamda 466 bin 546 lira hibe destek sağlanacak. 

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada; Kendi işini kurmak isteyen Engelliler ve Eski Hükümlüler ile Engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayabilir projelere İŞKUR tarafından hibe desteği vermeye devam edileceği belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda dördü eski hükümlü yedisi engelli olmak üzere 11 vatandaşın ile protokol imzalandığı Ayrıca Meslek Edindirme Kursları kapsamında 40 engelli vatandaş için Halk Eğitim Müdürlükleri ve Pamukkale Belediyesi ile protokol imzalandığı dile getirildi.  
İşgücü piyasasında eski hükümlü ve engelli vatandaşların en önemli sorunlarından biri olan mesleksizliğin, girişimcilik kursları ve kendi işini kurma projeleri olduğunu dile getiren yetkililer,  Kendi işini kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların 18 Haziran 2018 tarihine kadar Denizli İŞKUR’a başvuru yapabileceklerini söyledi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER