İş Dünyası Parkede Kapıştı

Genç işadamları DEGİAD'ın basketbol turnuvasında kozlarını paşlaştı. İş dünyasındaki rekabeti parkeye taşıyan genç işadamları kupa kaldırmak için büyük mücadele verdi.

GÜNCEL 23.04.2019, 13:55
İş Dünyası Parkede Kapıştı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ve Yüksekçıta Okulları'nın ortaklaşa düzenlediği basketbol turnuvasında final maçları nefes kesti. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen turnuvada müsabakalar Yüksekçıta Okulları Spor Salonu'nda yapıldı.

DEGİAD üyelerinin kurduğu 15 ve ev sahiplerinden Yüksekçıta Okulları'nın bir takımının yer aldığı turnuvanın ilk ayağında 8'erli takımlardan oluşan iki grup mücadele verdi. 
Gruplarda ilk dörde giren takımlar turnuvada yoluna şampiyonluk için devam etti ve final grubunda boy gösterdi. Her iki grupta son dört takım ise bu kez Dostluk Kupası için ter döktü. Finaller Yüksekçıta Okulları yerleşkesinde gerçekleşti.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

ŞENLİK HAVASI YAŞANDI
Kupa sahiplerini ve dereceye girecek takımları belirleyen final müsabakaları hafta sonunda oynandı. İş dünyasındaki rekabeti parkeye de taşiyan genç işadamlarına zorlu maçlarda aileleri destek oldu. Şölen havasında geçen etkinliğin başlangıcında katılımcı ve misafirleri döner ikramı yapıldı.

Turnuva boyunca takımı için mücadele veren fakat fuar ve benzeri organizasyonlar için yurt dışında bulunan bazı sporcular takımdaki yerlerini alamasa da arkadaşları onları aratmadı.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

ÜÇLÜK ATMA YARIŞMASI YAPILDI
Hafta sonu heyecanı üçlük atma yarışması ile başladı. Takımların usta isimleri 15 topu bir dakika içinde üç sayı çizgisinin gerisinden basket yapmaya çalıştı. Zorlu yarışta sıfır çekenler olduğu gibi 8 basket atan isimler de çıktı.

İlk atışlar sonunda en fazla sayı kaydeden üç isim 'üçlük Şampiyonu' olmak için bir kez daha çizginin gerisine geçti. Hangover takımından Oğuz Yavuz 8 isabet kaydederek turnuvanın üçlük şampiyonu oldu. 7 basket atan Riskymen takımından Yunus Emre Ası ikinci 6 basket kaydeden Yüksekçıta takımından Yiğit Soydaş ise üçüncü oldu.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

DENİB'İN EXPO TEAM'İ SAKATLIKLARIN KURBANI OLDU
Gruplarından çıkamayan takımların yer aldığı Dostluk Kupası'nda müsabakalar tek potada üçerli ya da dörderli takımlar halinde oynandı. Kupada Basiad ve Denib adına Expo Team üçüncülük maçında karşı karşıya geldi. DENİB eski başkanı Süleyman Kocasert'in kaptanlığını yaptığı Expo Team uzun süre önde götürdüğü karşılaşmada sakatlıklar nedeniyle son bölümde oyundan düştü ve maçı 20-18 kaybetti. Basiad bu galibiyetle Dostluk Kupası üçüncülüğünü elde etti.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

DOSTLUK KUPASI FİNALİNDE BÜYÜK ÇEKİŞME
Dostluk Kupası final maçında ise Osenebusene ile Hangover takımları karşı karşıya geldi. Kıyasıya bir mücadele ile geçen maçta Hangover kolay pota altı sayılar bulurken Osenebuse turnukelerle sayı üretti, boyalı alanda mücadeleciliğinin ödülünü aldı. Çekişmeye sahne olan maçın son bölümüne Hangover'in üstünlüğü ile girilse de Osenebusene skoru tutmayı başardı ve maç 22-22 sona erdi. Karşılaşmanın sonuna eklenen uzatma bölümü ise skoru belirledi. Osenebusene benchinin aldığı teknik faulde atışı ve sonrasında topu iyi kullanan Hangover farkı açmayı başardı. Sonraki bölümde Osenebusene'nin çabası kupa için yetmedi. Hangover karşılaşmayı 28-25 kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti. Osenebusene ise Dostluk Kupası üçüncüsü olarak kayıtlara geçti.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

ALL STAR'DA GENÇLER FARK ATTI
Takımlarının başarılı isimleri All Star maçında Yüksekçıta U18 takımıyla karşı karşıya geldi. Ev sahibi Yüksekçıta ekibi Alphan Akdoğan, Kıvanç Kaputoğlu, Ulaş Ustaer, Alattin Cabadak, Hüsün Karagöz, Burak Pamuk ve Ali Baran Bağlan'dan oluşan bir takımla parkeye çıktı.

All Star karması ise Süleyman Kocasert, İsmail Fatih Azur, Koray Gülger, Doğan Değirmenci, Alpay Volkan, Oğuz Yavuz, Melihşah Sorkun'dan oluştu. Başmlangıçta başa baş bir mücadele çıkaran All Star karması maçin ilerleyen bölümlerinde Yüksekçıtalı gençlerin enerjisine ayak uyduramadı ve maçı 18-7 Yüksekçıta U18 takımı kazandı.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

İŞTE TURNUVANIN SÜPER TAKIMLARI
Gruplarında ilk dört içinde yar alarak final grubunda yer alan takımlardan YİS ve Yirmilik turnuva beşinciliği için parkeye çıktı. Nefes kesen maçta her iki takım da sayı üretmekte zorlanmadı. Özellikle YİS rakibin bıraktığı boşlukları iyi değerlendirdi ve karşılaşmayı 36-26 kazanarak turnuvanın beşincisi olmaya hak kazandı.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇINDA ZAFER BLINDERS'IN
DEGİAD - Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası'nda yarı finalde rakiplerine kaybederek üçüncülük ünvanı için parkeye çıkan Peaky Blinders ve Goodfellas takımlarının mücadeleleri de görülmeye değerdi. Goodfellas maç sonuna kadar skora tutunmayı başarsa da aradaki farkı bir türlü eritme olanağı bulamadı. Boyalı alandan sayılar çıkarak Blinders haklı bir galibiyet alarak turnuvada üçüncülüğünü ilan etti. Karşılaşma 27-20 Peaky Blinders'ın üstünlüğü ile tamamlandı.

İş Dünyası Parkede Kapıştı

FİNAL'DE  SÜPER MAÇ
Turnuvanın kuşkusuz en başarılı iki takımı finalde karşı karşıya geldi. Yüksekçıta takımı Riskymen'den kupayı kolay alacağını planladıysa da rakibi maç boyunca kupanın bir kulbünü bırakmadı. Her iki takımın olağanüstü bir performansla oynadığı müsabakada çekişme son saniyeye kadar sürdü. Parkenin deneyimlisi Yüksekçıta takımı maçı 34-33 kazanarak kupaya uzanan taraf oldu. Riskymen tek farkla mağlup olduğu maç sonunda centilmence rakibini kutlarken kupa hayallerini beşinci turnuvaya taşıdı. 

BAŞKAN TAKIMLARI KUTLADI
Etkinlikte şampiyon takıma kupasını veren DEGİAD Başkanı Hakan Urhan turnuvaya destek veren kuruluşlara teşekkür etti. Çekişmeli ve centilmence bir turnuvanın geride kaldığını söyleyen Başkan Urhan, "Biz büyük bir aileyiz. Turnuvada bunu ber kez daha gördük. Sahada mücadele eden tüm takımları tüm sporcuları kutluyorum. Çekişmeli ve heyecanlı maçlar izledik. Herkesin keyif aldığı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Büyük DEGİAD ailesi bundan sonra da benzer etkinliklerle bir araya gelecek" diye konuştu. Dereceye giren takımları kutlayan Başkan Urhan şampiyonlara kupalarını takdim etti.

DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dinç, turnuvanın gerçekleşmesinde büyük emeği olan Sinan Soylu ve Çağlar Kolbaşı'na plaket verdi. Turnuva gözlemcisi Gürkan Cengiz'e de plaket takdim edildi. 
Turnuvada en değerli oyuncu ödülü Volkan Özen'e DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Fahri Bermant tarafından takdim edildi. Turnuvada sayı kralı olan Koray Gülgen, DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erişkin'den ödülünü aldı.

3'lük şampiyonu Oğuz Yavuz'a ise ödülünü DEGİAD Yönetim Kurulu üyesi Sinan Salgar verdi. Dostluk kupasında ilk üçe giren takımlara kupalarını Yüksekçıta Okulları Altyapı Sorumlusu Abbas Bakırcı verdi.

Turnuva şampiyonu ve ikinci üçüncü takımlara kupalarını DEGİAD Başkanı Hakan Urhan verdi. Hafta sonunda Route'da gerçekleşecek Yeni Türkü konseri ile tüm katılımcı takımlara ve başarı gösteren oyunculara madalya verileceği duyuruldu. Final partisine herkes davet edildi.

Yorumlar (0)