İlk İşi Oraya Gitmek Oldu

Buldan’da geçerli oyların yüzde 36,98’n alarak 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanlığına seçilen Mustafa Şevik, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk olarak eşinin mezarını zyaret etti.

GÜNCEL 02.04.2019, 13:35
İlk İşi Oraya Gitmek Oldu

HABERDENİZLİ.COM

Buldan’da geçerli oyların yüzde 36,98’n alarak 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanlığına seçilen Mustafa Şevik, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk olarak eşinin mezarını zyaret etti. Başkan Şevik, seçim başarısını 2014 yılında yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden eşi Ayşen Kevser Şevik’e adadı.

Beledye başkanlığını devrettiği 2014 yerel seçimlerinde birlikte omuz omuza çalıştığı eşi Ayşen Şevik’ aynı yılın ağustos ayında yakalandığı amansız hastalığa kurban veren Şevik, eşinin mezarı başında uzun süre dua ett. Başkan Şevik, “Buldan’da 7 yıl başkanlık yaptığım dönemde yanımda hep Ayşen Hanım vardı. Bugün Buldan’ın efsane hizmetlerinin başkanı olarak anılıyorsam bunda Ayşen Hanım’ın, iki oğlumun ve kızımın rolü büyüktür. Ben onlara çok şey borçluyum. Ben Ayşen Hanım’dan hep güç aldım, alıyorum da. Ayşen Hanım’ın Buldan için hayalleri vardı. Bunu geçen 5 yılda yapamadım. Buldanlıların teveccühü ile yenden belediye başkanlığına seçildim. Hem Buldanlılara hem de Ayşen Hanım’a verdiğim sözler yerine getirmem için var gücümle çalışacağım. Çıktığım bu yolda Allah utandırmasın” dedi.

Kaynak:Buldandoğuş

Yorumlar (0)