İlçe Merkezine Yemeğe Geldi, Kötü Haberi Komşuları verdi

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde dün akşam meydana gelen yangında faciadan dönüldü.

GÜNCEL 11.07.2020, 15:29 14.11.2020, 09:47
İlçe Merkezine Yemeğe Geldi, Kötü Haberi Komşuları verdi
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

Edinilen bilgiye göre yangın Sarayköy ilçesi Yakayurt Mahallesinde meydana geldi. Yakayurt Mahallesinde Yunus Girgin (45) ait bölgede meydana gelen yangında 150’den fazla saman ve yonca balyası yandı. İddiaya göre Yunus Girgin ailesi ile birlikte Sarayköy ilçe merkezine yemeğe geldi sırada komşularından ahırının orada yangın çıktığı haberi alır almaz mahalleye doğru harekete geçti.

Yangının olduğu bölgeye geldiğinde ise şok oldu. Yusuf Girgin’in yanında bulunan eşi Habibe Girgin ile birlikte söndürme çalışmalarına yardımcı olmaya çalışırken Habibe Girgin, dumandan zehirlenerek tedaviye alındı.

HAYVANLARI KOMŞULARI KURTARMIŞ

Yangının başladığını fark eden komşuları Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine durumu bildirdi, kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına başladı. Olay yerine itfaiye ekipleri ile birlikte ulaşan polis ekipleri ise güvenlik tedbirleri aldı. Yangını fark eden komşuları Girgin ailesinin evde olmadığını anlayınca ilk iş olarak ahırda bulunan hayvanların yanına giderek teker teker bölgeden onları kurtardı. Yangın maddi hasa ile atlatılırken güvenlik güçleri yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlattı.

banner1640
Yorumlar (0)