İlçe Başkanı Çakmakçı, Gözleri Görmeyen Kadının Yardımına Koştu

Denizli'nin Çivril İlçesi Özdemirci Mahallesinde yaşayan 82 yaşındaki gözleri görmeyen kadını huzurevine gitmemesi için korkuttular.

GÜNCEL 03.10.2020, 16:00
İlçe Başkanı Çakmakçı, Gözleri Görmeyen Kadının Yardımına Koştu

HABERDENİZLİ.COM

Özdemirci Mahallesinde tek odalı bir evde yalnız yaşayan Sultan Deniz’in yardıma ihtiyacı var. Mahalle sakinlerinin ulaştığı İYİ Parti Çivril İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, Sultan Deniz’in yardımına koştu.

Önce mahalle sakinlerinin telefonda kendisine anlatılanlar ışığında harekete geçen Çakmakçı, Çivril Huzurevini arayarak temasta bulundu. Huzurevinde yer olmadığı ancak komşu ilçelerden yer bakılabileceği bilgisini alan Çakmakçı durumu Sultan Deniz’e anlatmak için Özdemirci Mahallesine geldi.

BULAŞIK YIKAMAK İÇİN ÜÇ KAT İNECEKSİN

82 yaşındaki Sultan teyzenin yaşadığı yeri gören ve anlattıklarını dinleyen Çakmakçı duygu dolu anlar yaşarken duyduklarına inanamadı.

Huzurevine gitmek isteyip istemediğini soran Çakmakçı’ya inanılmaz cevaplar veren Sultan Deniz, “Bulaşık yıkamak için üç kat merdiven inmem gerekiyormuş ben o kadar merdiveni inemem. Yemeğimi falan nasıl yapayım orada burada bakıcı var komşular var bana yemek getiriyor. İki üç ayda bir sırtımı yıkıyorlar. Devlet kömür veriyor onunla ısınıyorum.” İfadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Çakmakçı, Gözleri Görmeyen Kadının Yardımına Koştu

GÖZLERİ GÖRMÜYOR KULAKLARI AZ İŞİTİYOR

Sultan Deniz’i seven mahalle sakinlerinin iddialarına göre birileri Sultan Deniz’i huzurevine gitmemesi için korkutuyorlar. Bakım parası kesileceği düşüncesi ile huzurevine gitmesinin istenmiyor olabileceğini söyleyen mahalleli tek göz odada bir başına yaşam mücadelesi veren Sultan Deniz’in kesinlikle huzurevine gitmesi gerektiğini düşünüyor. Gözlerinin görmediğini kaydeden mahalleli, “Sultan teyze için en hayırlısı onun bir huzurevine gitmesi olacak. Gözlerinde katarak var göremiyor, kulakları da az işitiyor. Önüne bir tas yemek koyan olursa yiyecek yıkayan olursa temizlenecek. Kış geliyor, sobasını nasıl yakacak, odunu kömürü nasıl taşıyacak? Sağlığı için en iyi çözüm huzurevine gitmesi olacaktır” dedi.

İlçe Başkanı Çakmakçı, Gözleri Görmeyen Kadının Yardımına Koştu

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

İYİ Parti Çivril İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı huzurevine yatırılması için elinden geleni yapacağını ifade ederek şunları belirtti, “Sultan teyzenin durumuna gerçekten çok üzüldüm. Telefonla bana Sultan teyzenin durumu anlatıldığında Çivril Huzurevi ile görüştüm ama bana hiç yer olmadığı söylendi. Sultan teyzeyi zaten huzurevi konusunda yanlış bilgilendirip korkutmuşlar. Kendisine anlattım huzurevine gitmeyi kabul etti ama Çivril olursa giderim başka yere gidemem diyor. Mahallede sevenleri var onlarda Çivril olursa ziyaretine gider Sultan teyzeyi yalnız bırakmayız, baka bir yer olursa gidemeyiz diyorlar. Gözleri de görmüyor. Komşuları kataraktan dolayı gözlerinin görmediğini söylüyor. Ameliyatla tekrar görür mü bilemiyorum. Sultan teyzenin kaldığı tek göz odalı evi sağlığı için hiç uygun değil. Çivril Huzurevi yetkilileri ile tekrar görüşeceğim kış bastırmadan inşallah bir yer ayarlanır.”

İlçe Başkanı Çakmakçı, Gözleri Görmeyen Kadının Yardımına Koştu

Yorumlar (0)