İlanda Kendi Aracını Görünce Şok Oldu!

İstanbul’da yaşayan Efe Korkmaz aracını internette satılığa çıkardı Denizli’den başka biri aynı aracı daha uygun fiyata ilana koydu. Vatandaşları dolandırılmaya kalkan şahıs ava giderken avlandı.

HABERDENİZLİ.COM

Her şey İstanbul Bahçelievler’de yaşayan Efe Korkmaz’ın arabasını satılık ilanını internete koyması ile başladı. Korkmaz, başka bir satış ilanında Denizli adresli kendi yüzde indirimle ilanını görünce şoka girdi. Korkmaz, ilanı internete koyduktan sonra dolandırıcı onu aradı.

Ruhsat bilgilerini istedi. Sonra aynı bilgilerle başka bir ilan verdi. Korkmaz sebebini sorduğunda sigorta için istediğini söyledi.

Dolandırıcı planında her ayrıntıyı düşündü. Aracın bilgileri ile aracın gerçek sahibinin olması gerekirken kendi bilgilerinin olduğu sahte ruhsat bile düzenledi. Korkmaz şüphelenmeden kendi bilgilerini verdi.

Dolandırıcı ondan aldığı bilgilerle başkalarına tuzak kurmuştu. Dolandırıcının derdi kapara alıp parayı kendi cebine atmaktı. Denizli’ye koyduğu ilanla vatandaşları dolandırmaya çalışsa da aracın sahibi olayı anlayarak onu aradı ve sonrasında ne diyeceğini bilemedi. Show.tv dolandırıcılık yöntemini haber yaptı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin Dağlı
Bünyamin Dağlı - 7 ay Önce

Aynısı benim de başıma geldi. Bunlara kapora avcısı deniyor.

SIRADAKİ HABER