İl özel idaresi engellilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor

Denizli İl Özel İdaresi tarafından, il genel meclisi üyeleri ve köy muhtarları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi iki engelliye daha akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

İl özel idaresi engellilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor
Denizli İl Özel İdaresi tarafından, il genel meclisi üyeleri ve köy muhtarları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi iki engelliye daha akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Güney ilçesine bağlı Parmaksızlar köyünde yaşayan 58 yaşındaki bedensel engelli Mehmet Yormaz ve Çivril ilçesine bağlı Kızılcayer köyünde yaşayan doğuştan engelli 39 yaşındaki Hatice Karadaş’a akülü tekerlekli sandalyeleri evlerine kadar giden İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve il genel meclisi üyeleri tarafından teslim edildi. Daha öncede Çameli, Bekilli, Çivril ve Kale ilçelerine bağlı köylerde yaşayan dört engelliye akülü tekerlekli sandalye hediye ettiklerini hatırlatan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Oklu, “İl Özel İdaresi olarak engelli doğmuş ya da sonradan engelli olmuş insanların ihtiyacını gidermek için elimizden geldiğince onlara destek olmaya devam edeceğiz. Engelli raporunda yüzde 40 ve üzeri sürekli engelli, akülü tekerlekli sandalye kullanabilir ibaresi olan ve bize başvuru yapan bütün engellilere akülü tekerlekli sandalye hediye etmeye devam edeceğiz” dedi.

50 bin lira ödenek ayrıldı

İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin’de ihtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli alımı yapılması için bütçeye 50 bin liralık ödenek koyulduğunu hatırlatarak, “Köylerimize yol, kanalizasyon, çocuk oyun grubu, yangın tankeri, bekleme durakları, asfalt ve çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu hizmetlerimizin yanında sosyal projelerimizde var. Engelli doğmuş ya da sonradan engelli olmuş insanların ihtiyacını gidermek insanı mutlu ediyor. Engellilerimizin hayata daha fazla tutunabilmeleri için bizde iki yıldan bu yana bütçemize 50 şer bin liralık ödenek koyuyoruz. Bu paralarla ilçelerimizde köylerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi engellilerimiz için akülü tekerlekli sandalye alımları yapıyoruz. Engellilerimiz için yapılacak çalışmalarda ödenek sıkıntımız yok. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2013, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER