İftar Bereketi Akkonak'ta

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği iftar sofrasının durağı Akkonak Mahallesi oldu. Akkonaklıların istediği alt yapı sözünü tamamladıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Şimdi Akkonak ve Karaman Mahallemizin üst yapısı eskiden eser kalmayacak şekilde yenilecek" dedi.

İftar Bereketi Akkonak'ta

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası bu kez Akkonak Mahallesi'nde kuruldu. Akkonak Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenen iftara, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, çok sayıda vatandaş katıldı. Mahalle sakinlerinin ramazan ayını tebrik eden Başkan Zolan ve beraberindekiler hep birlikte dua edip oruçlarını açtı. Başkan Zolan, iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Bu akşam Akkonak Mahallemizde  yine aynı sofradayız, siz değerli vatandaşlarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi. Akkonak'ın geçmişte alt yapı ile ilgili istekleri olduğunu, kendilerinin de bunu yapacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatan Başkan Zolan, "Bu sözü yerine getirdik. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı yeniledik ve yağmur suyu hattı döşedik. Artık alt yapı tamamlandı. Akkonak Mahallesi yüz yıl boyunca alt yapı sıkıntısı yaşamayacak" dedi.

Sıra geldi üstyapıya

Alt yapının zor bir iş olduğunu belirten ve desteklerinden dolayı Akkonaklılara teşekkür eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Bu gerçekten yapılması gereken bir işti. Biz kökten bu sorunları halledelim ve temel sağlam olsun dedik. Kendi ikbalimizi bir kenara bırakarak Denizli’nin ve Akkonak Mahallesinin geleceğini birlikte inşa ettik. Altyapıyı bitirdik sıra geldi üstyapıya… Şunu net olarak söylüyorum: Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ortak çıktığımız bu yolda, Akkonak ve Karaman Mahallesinin üst yapısı eskiden eser kalmayacak şekilde yenilecek. Eskiden ne kaldırım taşı kalacak ne asfalt kırıntısı kalacak. Baştan aşağı hepsini küreyeceğiz ve sıfırdan kaldırım, asfalt ve kilit taşlarını inşa edeceğiz. İhalelerimizi birlikte yaptık. İnşallah bir ay içinde kazmayı vuruyoruz ve güzel bir eseri ortaya koyacağız. Hepiniz hakkınızı helal edin." 


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER