İdealist Neslin Yetişmesinde En Büyük Katkı Annenin

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü nedeniyle Denizli Valisi Hasan Karahan bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL 11.05.2018, 19:42
İdealist Neslin Yetişmesinde En Büyük Katkı Annenin

Anneler Günü için bir mesaj yayınlayan Denizli Valisi Hasan Karahan, sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerin toplum hayatının temel direğini oluşturduğunu belirtti. Vali Karahan,  "Annelerimiz yüreğinde her zaman sonsuz sevgi, sabır ve fedakârlık taşıyan, sevgileriyle hep yanımızda olan en değerli varlıklarımızdır. Aile hayatının birleştirici unsuru olan anneler; hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımasıdır. Bizleri biz yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yeşertilip yaşatılmasında; kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde; toplumun şekillendirilmesinde; geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist bir neslin yetiştirilmesinde şüphesiz ki en büyük pay annelerimizindir." dedi.

Peygamber Efendimizin "Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır" hadis-i şerifiyle payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerinde bir kılavuz görevi gören annelerin hakkının hiç bir şekilde ödenemeyeceğini ifade eden Denizli Valisi Hasan Karahan, "Bu yönüyle annelik, çocuklarına adanmış bir hayatın, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek büyük bir fedakârlığın ve sabrın adıdır. Bununla birlikte anneler, çocukların kendisini özdeşleştirdiği ve örnek aldığı rol modeldir. Bu nedenle annelerimize kendilerini geliştirmeleri için en iyi imkânların sunulması, toplumsal hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, esasen çocuklarımıza, ülkemizin yarınlarına destek vermek ve sahip çıkmak anlamına gelecektir.
Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en değerlisidir. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için de en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz." dedi. 

Vali Karahan, şehitlerimizin ve Gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutladığını belirtti. 

Kaynak: Mutlu KELİŞTİ
banner1640
Yorumlar (0)