İbanoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında; bundan bir asır önce canlanan milli ruhun bugün Türk Gençliğine ilham vermeye, yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

İbanoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

HABERDENİZLİ.COM

19 Mayıs’ta Samsun'da atılan ilk adımla birlikte Türk Milletinin tarih sahnesinde şaha kalktığını, esaret altında yaşayamayacağını tüm dünyaya duyurduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, o gün canlanan milli ruhun, bugün Türk Gençliğine ilham vermeye, yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

Denizli olarak 15 Mayıs’ta Milli Mücadele Günüyle başlayan coşkunun Gençlik Haftası boyunca 100. yıla özel 100 farklı etkinlikle devam ettiğini söyleyen İbanoğlu, il merkezi ve ilçelerde hafta boyunca hem Atatürk'ü anma, hem gençlik, hem de spor yönüyle Milli Mücadelenin 100. yıl coşkusunu, gençlere hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edildiğini dile getiren İbanoğlu “Okuyan, düşünen, sorgulayan; sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı haline dönüştüren bir gençliğin, sağlam bir irade ve sarsılmaz inançla bu emanete zorlanmadan sahip çıkacağını söyledi.

Türk Gençliğinin vatanını seven, ideallerinin peşinden koşan, ahlaklı ve öz güveni tam bireyler olarak yetişmesinin en büyük arzuları olduğunu kaydeden İbanoğlu; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanları rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER