Hükümet Hesap Versin

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'na bağlı Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, okulda bir öğrenciye bir şey olsa okul müdürünün görevden alındığı ülkemizde, Ankara Tren Garı'nda 100'e yakın kişinin öldüğü bombalı terör saldırısında sorumlu olanların hesap vermesi gerektiğini söyledi.

GÜNCEL 13.10.2015, 09:58 13.10.2015, 10:06
Hükümet Hesap Versin
banner1639
Eğitim İş üyeleri, Delikliçınar Meydanı'nda toplanarak, söz konusu terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. "Gün gelecek devran dönecek, katiller halka hesap verecek" sloganını atıldığı protesto gösterisinde konuşan Özbay, bir günlük iş bıraktıklarını ve hafta boyunca da işyerlerine siyah kokartla gideceklerini ifade etti. Türkiye'de meydana gelen bombalı ve kanlı terör saldırılarının faillerinin bir türlü ortaya çıkarılamadığını söyleyen Eğitim İş Şube Başkanı Özbay, "Müdür veya müdür yardımcısı olarak atandığınız bir okulda bir öğrenci lavabonun üstüne çıksa, düşse yaralansa, ölse hem tartaklanırsınız hem de Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri sizi görevinizden alır; birilerine şirin görünmek adına. Bugün bu ülkede mühendis, mimar olduğunuzu düşünün, 20 yıl önce yaptığınız binanın yıkılmasından hesap verirsiniz. Bu ülkede doktor olduğunuzu düşünün, tedavi yaptığınız hastayı iyileştirememekten veya hayatını kaybetmekten hesap verirsiniz. Peki bugün bu ülkenin sözde hükümeti, 13 yıldır bu ülkeyi yönetenler, sarayda insanlara nutuk atanlar bunun hesabını vermeyecekler mi?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Barack Obama'ya yönelik sözlerini hatırlatan Kadem Özbay, "Dokuz ay önce sen değil miydin Obama'ya, 'Ülkende ölen iki gencin hesabını vermek zorundasın. O iki Müslüman genç senin ülkende öldüyse bu insanlar, bu millet, Amerikan halkı bunların can güvenliğini sağlamak için seçti. Gereğini yap.' diyen sen değil miydin? Önce siz gereğini yapın, sizden bir şeyler öğrenelim." diye konuştu.
Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)