Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

Türk Hukukun Gelişmesine katkı sunmak amacıyla 1977 yılında kurulan Türk Hukuk Enstitüsü Derneğinin Ankara’da gerçekleşen olağan genel kuruluna Denizli damga vurdu.

GÜNCEL 29.04.2019, 16:51
Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

HABERDENİZLİ.COM

Türk Hukuk Enstitüsü Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip’e derneğe verdiği katkı ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi. Garip, hukuk devleti, adalet, eşitlik ilkelerinin tüm kamu kuruluşları ile toplumun her kesimine yaygınlaşması için mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

Önemli Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan ve 42 yıl önce kurulan Türk Hukuk Enstitüsü Derneği, geçtiğimiz yıl şubesini Denizli’de açarak faaliyetlerini başlatmıştı. Türk hukukunun gelişmesine, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin kurum ve kurallarıyla yerleşmesine,  hukukçular arasında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Dernek, Ankara ATO Kongre Merkezinde 21. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Türk Hukuk Enstitüsü Derneği’nin 21. Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyen Genel Başkan Tarkan Toper yeniden başkanlığa seçildi.

Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

GENEL KURULDA DENİZLİ GÖZ DOLDURDU
Genel Kurula Denizli ise neredeyse tam kadro katıldı. Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip, Dernek Denizli üst kurul delegeleri Cemil Alperen Cengiz, Alptuğ Burak Karatepe, Himmet Kocayiğit, Enes Özkan, Mustafa Sarı ve Hicret Genç ile genel kurulda yer alırken Denizlili olan HSK üyesi  Alp Arslan’da genel kurula davetli olarak katılım gösterdi. Genel Kurul sonunda Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip’e derneğe verdiği katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.  Garip ayrıca genel kurula katılan Yargıtay, Danıştay ve İdare Mahkemesi üyeleri ile MHP TBMM Grup Başkan Vekili Levent Bülbül, Ankara’daki değişik üniversitelerin Hukuk Fakültelerinde görev yapan birçok akademisyenin yanı sıra Denizlili HSK üyesi Alp Arslan’la da bir araya geldi.

Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

“MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK”
Denizli’nin ruhunu ve havasını Ankara’ya taşıma fırsatı bulduklarını belirten Garip, Denizli ekibine yönelik ilgiden ve kendilerine verilen plaketten dolayı teşekkür ederek, “Türk Hukuk Enstitüsü Derneği; 42 yıldır Türk mevzuatının milli ve demokratik hukuk devleti ruhuna uygun bir bütünlükle geliştirilmesine, yorumuna ve uygulanmasının teminine çalışmaktadır. Hukuk biliminde, Türk hukukunda bu hukukun türlü konularında ve öteki bilim konuları ile olan ilişkileri üzerinde kıyaslamalar ve monografik araştırma ve incelemeler yapar. Uluslar arası hukuk kurallarının evrensel ilkelerinin mevzuatımıza uyarlanması hususunda çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizin hukuk devleti kimliğine bir STK olarak destek vermeye de aralıksız devam etmektedir. Denizli’de de geçtiğimiz yıl şube açarak faaliyetlerimize başladık. Genel Kurulumuza da güzel Denizlimizin ruhunu ve havasını taşıdık. Denizlimiz adına bizlere gösterilen ilgiden dolayı herekse teşekkür ediyorum. Denizli Şube olarak,  hukuk devleti, adalet, eşitlik ilkelerinin tüm kamu kuruluşları ile toplumun her kesimine yaygınlaşması için genel merkezimizle birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

Hukukçuların Buluşmasına Denizli Damgası

Yorumlar (0)