banner1348

Honaz Tüneli'nde Sona Doğru

Türkiye'nin önemli sanayi ve turizm merkezlerini birbirine bağlayacak Denizli Çevre Yolu projesinin en önemli etabı olarak gösterilen Honaz Tüneli’nin yaklaşık yüzde 80'i tamamlandı.

Honaz Tüneli'nde Sona Doğru
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

İzmir, Aydın ve Ankara hattından gelip Antalya ve Muğla yönüne gidecek trafiğin Denizli şehir merkezine girmeden devamını sağlayacak projenin kilit etaplarından Honaz Tünelinde çalışmalar sürüyor.
Tünel inşaat alanını inceleyen ve tamamlanmasının ardından zaman ve yakıt tasarrufu sağlanmasının yanı sıra Denizli'nin Antalya ve Muğla gibi önemli turizm merkezlerine bağlantı yolunun daha modern yapıya bürüneceğini belirten Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, "Tüneldeki inşaat çalışmalarını yerinde gördük. Tünelin yüzde 80’ine yakını tamamlandı. Önümüzde ki günlerde ışığı göreceğiz inşaallah.” şeklinde konuştu.

Denizli-Aydın otoyolunun ihalesinin ardından Denizli için ulaşım sorununun ortadan kalkması noktasında Honaz Tüneli’nin önemine değinen Başkan Turgut Devecioğlu; "Merkezi hükümetimizin projeye olan destekleri, bakanlarımızın ve milletvekillerimizin de gayretleri ile tünel inşaatında çalışmalar devam ediyor. Tüneller sayesinde ihracat ve turizm merkezi Denizli ile çevre illerdeki vatandaşlarımız huzur ve güvenle yolculuk edecek. Biz de çalışmaları yerinde görmek üzere sıklıkla projeyi ziyaret ediyoruz." ifadelerini kullandı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman öz
osman öz - 4 ay Önce

şükür şahin tepesi tehlikesinden kurtulmaya az kaldi .bide ikinci tünel için inşaat nezaman başlayacak oda cankurtaran serinhisar arasindaki tünelin inşAllah yakin zamanda biter

Brdnms
Brdnms - 5 ay Önce

Bitsin artık 7 yıl sürer mi bir tünel

Hanedan
Hanedan - 5 ay Önce

Çok geç kalmış bir proje. Allah'ıma şükürler olsun bitiyor ve hizmete açılıyor olması sevindirici. Allah kolaylık versin.

mmm
mmm @Hanedan - 5 ay Önce

bitiyor ve hizmete açılıyor mu en az 2 yılı daha var

SIRADAKİ HABER