Honaz Dağı’nda Yavru Köpekler Sıcak Yuvalarına Kavuştu

Ege Bölgesinin 2 bin 571 metre rakımıyla en yüksek dağı olan Honaz Dağı’ndaki yavru köpekler için suya dayanıklı malzemeden üç adet kulübe yapıldı.

Honaz Dağı’nda Yavru Köpekler Sıcak Yuvalarına Kavuştu

Ege Bölgesinin 2 bin 571 metre rakımıyla en yüksek dağı olan Honaz Dağı’ndaki yavru köpekler için suya dayanıklı malzemeden üç adet kulübe yapıldı. 1995 yılında milli park ilen edilen dağda yaşayan köpekler ve yavruları soğuk kış gününde sıcak yuvalarına kavuştu. Ege ve Akdeniz Bölgelerini ayıran doğal sınır olarak uzanan Honaz Dağı eteğinde günü birlik kullanım için Cankurtaran bölgesinde yeniden düzenleme yapıldığını, oturma grupları, teraslar, çardaklar kurulduğunu anlatan Orman ve Su İşleri Denizli Şube Müdürü Hamdi Akan, çalışmalar kapsamında bölgede yaşayan sokak köpeklerini de unutmadıklarını söyledi.

Yüksek rakımı nedeniyle Honaz Dağı’nda kış şartlarının daha ağır olduğunu hatırlatan Müdür Akan, “Milli parkla insanlarımızın daha sık buluşmasını istiyoruz. Cankurtaran bölgesindeki günü birlik bölgemizde yeniden düzenleme çalışması başlattık. İnsanların o bölgede doğayla daha fazla iççice olmalarını istiyoruz. Düzenleme çalışmalarımız kapsamında bölgedeki sokak hayvanlarını da unutmadık. Onlara sıcak yuva kazandırmak için kulübe yapımı da gerçekleştirdik. Farklı bölgelere yerleştirdiğimiz üç köpek kulübesini köpekler ve yavruları da çok sevdi. Suya dayanıklı malzemeden yaptırdığımız kulübeler sayesinde köpekler ve yavruları soğuk kış günlerinde sıcak yuvaya kavuşmuş oldu” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243