banner1348

Hızlı Mutfak Temizleme İpuçları

Mutfakta hızlı temizlik yapmanın ipuçları, ufak yardımcı ürünler ya da kısa yollar ile bütün temizliği dakikalar içinde halletmeniz mümkün.

Hızlı Mutfak Temizleme İpuçları

Özellikle de çalışan kadınlar için bazen mutfak temizlemek epey zorlu olabiliyor. İşin aslı, gerekli pratik bilgiler elinizde olduğu müddetçe işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Ufak yardımcı ürünler ya da kısa yollar ile bütün temizliği dakikalar içinde halletmeniz mümkün. Bu yazıda da genelde temizlik firmaları tarafından kullanılan mutfakta hızlı temizlik yapmanın ipuçlarını vereceğiz.

Blender Temizlemenin Sırrı

Aile doktoru ve yazar Jill Grimes’ın blender temizlemek için harika bir püf noktası var. İşinizi tamamladıktan sonra blenderı doğrudan musluğa yerleştirin ve bir miktar su doldurun. Ardından yine az miktarda bulaşık deterjanı sıkın, blenderı 20 saniye kadar çalıştırın. Çalkalayın ve işiniz tamamlansın!

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir?

Mikrodalga fırını temizlemenin en hızlı yolu içine biraz nemli kâğıt havlu yerleştirmek ve yüksek ısıda 3-5 dakika kadar çalıştırmak. Bilindiği gibi kâğıt havluya yerleşen buhar kiri yumuşatacaktır. Havlular soğuduktan sonra da tek yapmanız gereken yumuşayan yüzeyi temizlemek.

Döküm Tava Temizliği

Birçok aşçı dökme demir tavalar üzerinde sıvı sabun kullanılmaması gerektiğini bilir. Aynı zamanda yüzeyin de yapışmaz kaplamasını korumak için aşındıracak şeylerle ovmazlar. Peki, öyleyse nasıl temizleyeceğiz? Yapmanız gereken tek şey tuz kullanmak! Eğer yumuşak bir bez ve suyla tava – tencere yüzeyini temizleyemiyorsanız, birkaç yemek kaşığı tuz ve kâğıt havluyla ovun, ardından durulayın. Bu da kaygan yüzeye zarar vermeden tavanın temizlenmesini sağlayacaktır.

Rende Temizleme İpuçları

Peynir, salata ya da başka bir amaçla kullanmanız önemli değil, rendelerin arasına sık sık yiyecekler kaçıyor ve çıkarmak zaman alabiliyor. Fakat bir yumurta fırçası ya da benzer bir fırça kullanarak arada kalan yiyecekleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Kahve makineleriyle birlikte gelen cam sürahilerin rengi hızlı bir şekilde kahverengi, lekeli ve bulanık bir hâle bürünebiliyor. Özellikle de uzun süre açık kaldığında renginin attığına şahit olursunuz. En hızlı temizlik yöntemi içinse biraz buz, tuz ve limon gerekiyor. Boş sürahinin dörtte birini buzla doldurun, limonu çeyreklik dilimler hâline dörde bölün ve iki parçasını sürahiye sıkın. Ardından iki yemek kaşığı tuz ekleyin, karışımı sürahide 2 dakika boyunca karıştırın ve iç yüzeyin hızla temizlendiğine şahit olun. Ardından tek yapmanız gereken ise musluk altında durulamak.

Daha fazla pratik bilgi ve ipucu için http://www.kadinso.com/ internet sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER