Hisarcıklıoğlu'ndan Zolan'a ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler Delikliçınar Meydanı'ndaki cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÜNCEL 23.12.2014, 13:51 23.12.2014, 13:53
Hisarcıklıoğlu'ndan Zolan'a ziyaret

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir dizi ziyaret ve toplantı için Denizli'ye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarete, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası (DSO) Müjdat Keçeci ve Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili katıldı. Bir süre Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile sohbet eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler daha sonra Delikliçınar Meydanı'nda bulunan cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Cam horoz heykelini oldukça ilginç bulan Hisarcıklıoğlu, Denizli'nin simgesi horoz ve camın böyle bir eserde birleştirilmesinin tam bir inovasyon olduğunu belirterek, eserden övgüyle bahsetti. Hisarcıklıoğlu, böyle bir çalışma yaptığından dolayı Başkan Zolan'ı da tebrik etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ayrıca oda başkanları ile Denizli'de Büyükşehir Belediyesi olarak uyum içinde çalıştıkları için Başkan Zolan'a teşekkür etti. 

Cam horozu Denizlililer belirledi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ziyaretten dolayı TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindekilere teşekkür etti. Cam horoz heykeli konusunda zoru seçtiklerini ifade eden Başkan Zolan, "Öncelikle Denizli'nin simgesi olan yeni horoz heykelinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bir anket çalışması yaparak halkımıza sorduk. Büyük bir çoğunluk da cam horoz heykelini tercih etti. Daha sonra heykel yine Denizli'de özel bir camdan imal edildi. Artık cam horoz heykelimiz bu meydan ile bütünleşti" diye konuştu. 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)