Hırsız kovalamacasında bir kişi başından vuruldu, üç polis yaralandı

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, sabah saatlerinde polislerle hırsızlık zanlıları arasında çıkan arbede hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Hırsız kovalamacasında bir kişi başından vuruldu, üç polis yaralandı

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, sabah saatlerinde polislerle hırsızlık zanlıları arasında çıkan arbede hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Söz konusu olayda bir kişi başından vuruldu, üç polis memuru da çeşitli yerlerinden yaralandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Müdürlüğümüz Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği'nde görevli personel, jandarma tarafından bildirilen 34 TD 0934 plakalı kamyoneti, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 5. Çam Sokak'ta inceledikleri sırada şüpheli şahıslar kamyonetten inerek kaçmaya başlamışlardır. Şahısları yaya olarak takip eden görevlilerimize, aynı sokakta ikamet eden kalabalık bir grup tarafından mukavemette bulunulmuştur. Bu esnada görevli personel, kendini korumak maksadıyla havaya bir el ateş açmıştır. Bunun üzerine elindeki silahın alınmaya çalışıldığı esnada ateş alması sonucu grupta bulunan bir şahıs başından yaralanarak Uşak Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, akabinde hayati tehlike kaydıyla İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Gruba müdahale eden bir personelimizin burnu ve sağ el parmağı kırılmış, diğer iki personelimiz de hafif yaralanmışlardır ve tedavileri devam etmektedir. Olaya karışan şahıslardan üçü gözaltına alınmış, diğer firari şahısların yakalama çalışmaları devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak adli makamlarınca gerekli soruşturma hassasiyetle sürdürülmektedir."

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2012, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER