banner1348

Hastanede Pitbul paniği

Denizli’de dün akşam saatlerinde yaşanan olayda, Hastane acil servisine dalan pitbul cinsi köpek doktorlar tarafından sakinleştirilerek belediye ekiplerine teslim edildi. köpeğin çevresine zarar vermesi soğuk kanlı bir doktor tarafından engellendi.

Hastanede Pitbul paniği
banner1336

Denizli Odak Hastanesi’nde dün akşam saat 18.00 sıralarında yaşanan olay paniğe neden oldu. saldırganlığıyla bilinen Pitbul cinsi köpek hastanenin acil servisinden bir anda içeri daldı. köpeği gören hastalar ve sağlık görevlilleri bir anda paniğe kapılırken soğuk kanlı Kulak Burun ve Boğaz Doktoru Veli Aydoğdu, köpeği sakinleştirmeye çalıştı. Doktor köpeği güvenli bir şekilde dışarıya çıkarırken hastane yönetimi durumu Belediye ekiplerine haber verdi.   Köpeğe yemek ve su veren doktor hastane bahçesinde bir süre daha köpekle ilgilendikten sonra belediye ekiplerine köpeği teslim etti.

Saldırganlığıyla bilinen,  yaralanmalara ve ölümlere sebep olan Pitbul cinsi köpeğin, başı boş dolanması ise dikkatlerden kaçmadı.  Tehlikeli köpek ırklarından olan Pitbul köpeğini, Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncü maddesine göre; üretmek,  sahiplendirmek, ülkeye girişi, satışını ve reklamını yapmak yasak.  Kayseri’de geçtiğimiz yıl  evinde tehlikeli hayvan ırkı sayılan ’pitbull’ ve ’dogo’ cinsi 3 köpek besleyen kişiye 15 bin 918 lira gibi rekor bir ceza uygulanmış, Köpekler de bakımevine gönderilmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Namık Gezer
Namık Gezer - 2 yıl Önce

Bu,pitpul cinsi bir köpek değil. Kaldım, köpekler cinsine göre değil, eğitim ve yetiştirilmesine göre davranış gösterir. Asıl saldırgan olan,onu yetistirendir.

Eyup
Eyup - 2 yıl Önce

Ya o kopek bisey yapcak olsa degil doktor belediyeden gelen ekipler bile bisey yapamazdi

Gölge
Gölge - 2 yıl Önce

Pıtbullun adını kötüye çıkaran kötü sahipleridir hastanede pitbull saldıracak olsaydı orada mutlaka birine saldırırdı haberi bu şekilde abartmak doğru değil gazeteler bu şekilde bu hayvanlar hakkında haber yaptığı sürece insanlar bu hayvanlara hep canavar gözüyle bakıcam pitbullların diğer köpeklerden hiç bir farkı yok tek olay çenelerinin güçlü olması

SIRADAKİ HABER