HASTANEDE KEDİ TARTIŞMASI

Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde bir kedinin muayene sedyesine oturması ve hemşirelerin kediyi yerinden kaldırırken videoya çekmesi tartışmaya neden oldu. O sırada muayene olmak için sırada beklediğini iddia eden Ömer isimli vatandaş olayı Başbakanlık İletişim Merkezi’ne taşırken, hastane de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

GÜNCEL 05.12.2014, 18:08 05.12.2014, 18:09
HASTANEDE KEDİ TARTIŞMASI
banner1665
Olay 4 Kasım tarihinde akşam saatlerinde Denizli Devlet Hastanesi Acil Servis Yeşil Alan Polikliniği’nde meydana geldi. Hastanenin dışından gelen bir kedi, muayenelerin yapıldığı sedyeye oturdu. Olayı gören 2 hemşire ve 1 tıbbi sekreter kedinin yanına giderek bir süre fotoğrafını çektiler. Daha sonra kediyi yerinden kaldırmak için dil basacağını kullanan sağlık çalışanları bir süre sonra kediyi sedyeden indirmeyi başardı. Bu sırada dışarıda eşinin muayenesi için bekleyen Ömer isimli bir vatandaş acil polikliniğe girerek yaşananları videoya çekti. Çektiği videoda sağlık çalışanlarının kediyi fotoğraf çekmeleri ve dil basacağı ile yerinden kaldırmaya çalışmaları görülüyor. Daha sonra acil servis tabelasını da çeken şahıs, daha sonra bu videoyla birlikte olayı Başbakanlık İletişim Merkezi’ne aktararak şikayetçi oldu. 

OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisinde bir sedyede kedinin oturması ve sağlık çalışanlarının kediyi fotoğraf çektirmesi olayıyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı. Olayla ilgili idari soruşturma başlatılırken, hastane yönetimi de şu açıklamayı yaptı: ‘’Olay, 04.11.2014’te saat 23.15 - 23.30 civarında Denizli DH Acil Servis Yeşil Alan Polikliniğinde olmuştur. Yeşil Alan Polikliniğinde hafta içi 16.00 - 00.00 saatleri arasında aile hekimleri ile Aile Sağlığı Merkezi ebe - hemşireleri nöbet tutmaktadır. Söz konusu videoda görünen sağlık personelleri hastanemiz personeli değil, hastanemizde nöbet tutan aile sağlığı merkezi personelidir. Sadece tıbbi sekreter hastanemiz otomasyon hizmet alımı personelidir.Gece 23.15 - 23.30 civarında sokak kedilerinden birisi yeşil alan polikliniğinde mevcut 3 muayene sedyesinden birisine çıkıp oturmuş, nöbetçi 2 hemşire ve 1 tıbbi sekreter dil basacağı çubuğu ile kediyi kaldırmaya çalışmışlardır. Yaklaşık 5 dakika kadar kedi sedyede kalmış olup hemşirenin birisi olayı ilginç bularak cep telefonu ile kamera kaydı yapmıştır.O esnada dışarıdaki bir hasta yakını olayı cep telefonu ile kaydetmiştir. Aynı kişi olay bittikten sonra tıbbi sekreteri izinsiz olarak kayda aldığı için tıbbi sekreter şikayetçi olmuş, hastane polisi aranmış, 155 polis imdat ekibi gelmiştir. Yaşanan tartışma sonrası kişi ikinci kaydı sildiği için tıbbi sekreter şikayetinden vazgeçmiş ve konu kapanmıştır. Çekimi yapan hasta yakını, 'muayene yapılırken kediyle uğraşıldığı' için şikayet edeceğini söylemiştir. Nitekim 04.11.2014 tarihinde BİMER’ de şikayetçi olmuş, bunun üzerine hastane yönetimi tarafından idari soruşturma yapılmıştır ve süreç devam etmektedir. Her şeyden önce bu olay esnasında hasta muayene hizmeti aksamamıştır. Olay 5 dakika süren bir olaydır. Kedi kendiliğinden gelip oturan bir kedi olup personel kediyi oradan uzaklaştırmaya çalışmış, bu esnada olayı ilginç ve eğlenceli buldukları için kameraya almışlardır’’.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)