Halkın İradesine Saygı Duyun

CHP Denizli Milletvekili ve CHP Gurubu Yönetim Kurulu üyesi Melike Basmacı, Buldan-Doğanköy’de 2014’teki Referandumdan çıkan “hayır” kararına rağmen DSİ’nin mera arazilerinden kum alma çalışmasının durdurulmasını istedi.

GÜNCEL 03.01.2016, 12:24 03.01.2016, 12:28
Halkın İradesine Saygı Duyun
Melike Basmacı, “En erkenci üzümün yetiştirildiği o verimli toprakların talan edilmesine biran önce son verilmelidir.” dedi. Doğanköy Mahallesi sakinlerinin oylarıyla, iradesiyle alınan kararın sonu kadar arkasında olacaklarını ifade eden CHP Milletvekili Melike Basmacı, “DSİ, ruhsatlı kum ocağından alsın kullansın, gölet dolgu toprağını. Halkın iradesine karşı gelerek, “hayır” kararını çiğneyen ve köylünün bir karış toprağına dolgu malzemesi olarak göz dikenler, bunun hesabını vereceklerdir.” dedi.
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” sözünü de DSİ yetkililerine hatırlatan Yazmalı Efe CHP Milletvekili Melike Basmacı, “Denizlimiz Tütün, pamuk, mısır tarlalarını kaybetti. Şu an elimizde sadece Üzümümüz kaldı. O verimli toprakları da bitirirsek, köylümüz çiftçimiz ne yetiştirip satacak. Geçimini nasıl sağlayacak. Köylünün toprağına göz dikmekten vazgeçin. Halkın iradesine kimse karşı gelemez. Buldan ve Çal dışında üzüm yetiştirilen bölgemiz kalmadı. Oraları da kaybetmeyelim. Doğanköy halkının verdiği haklı mücadelenin sonuna kadar yanındayız.” şeklinde konuştu.


Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)