banner1348

Güvenliği Tehdit Eden ve Kumara Zemin Hazırlayanlara Cezalar Artıyor

Meclise gelecek yeni tasarıda, trafikte seyreden araçların ve yayaların güvenliğini tehdit edenlere ve kumar oynanması için yer ve imkan hazırlama suçunu işleyenlerin cezası artacak.

Güvenliği Tehdit Eden ve Kumara Zemin Hazırlayanlara Cezalar Artıyor
Türkiye’nin terör olaylarında verdiği kayıplardan daha çok trafikteki can kayıpları var Adalet Bakanlığı trafikte yeni bir düzenleme yaptı. Adalet Bakanlığı, hazırladığı Ceza Muhakemesi Kanunu’yla bazı kanunlarda yeniden düzenleme yapılmasına ilişkin kanun tasarısını meclise gönderiyor. Meclise gelecek tasarıda trafikle ilgili yeni düzenlemeler olduğu belirtildi. 

Trafikte araçların ve yayaların güvenliğini tehlikeye atmanın alt sınırı 1 aydan, 3 aya çıkarılacak. Ön ödemenin günlüğü 20 liradan 30 liraya çıkarılacak. Araç ve yaya trafiğinin güvenliğini tehlikeye atanlar, 2 bin 700 lira para cezasına çarptırılacak. Aynı suç bir kez daha tekrarlanırsa cezaya yüzde 50 oranında  ilave edilecek. Ceza alt sınırı daha önce 600 lira olarak uygulanıyordu. Kumar oynanması için yer ve imkân sağlamanın cezalarında da düzenleme var. Ceza alt sınırı 1 ay, yani 600 lira idi. Alt sınır 10 katı artarak 1 yıla, üst sınır 1 yıldan 3 yıla çıkacak. Bu suçu işleyen 10 bin 800 lira adli para cezası olacağı belirtildi.


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER