Gürültü yapan iş yerleri için denetim talimatı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesinde oturan Yıldız Koparan, evinin çevresinde bulunan iş yerleri nedeniyle hayatının çekilmez bir hal aldığını söyledi. Bu konuda Merkezefendi Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gerekli müracaatları yaptığını fakat bir sonuç alamadığını anlatan Koparan, Validen yardım istedi.

Gürültü yapan iş yerleri için denetim talimatı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valiliği’nin düzenlediği Halk Günü toplantısına katılan Yıldız Koparan isimli vatandaş, Evinin önü ve arkasında bulunan  iş yerlerinin çıkardığı gürültüyü dile getirdi. Özellikle matbaanın gece geç saatlere kadar çalıştığını anlatan Koparan, "Matbaadan gelen keskin koku nedeniyle rahatsızlık da yaşıyorum. Komşumun küçük çocuğu da bu kokudan dolayı alerjik rahatsızlık yaşıyor.  Bu iş yerleri mülkü başkalarına ait. Yaşam alanın dışında bir yerde kiralayabilirler.” diye şikâyetini dile getirdi.

İş yerlerinin gürültü ve çalışma saatleri konusunda denetlenmesini isteyen Vali Altıparmak, “gerekirse iş yerlerini yaşam alanının dışında bir yere taşınmaya zorlayalım. Dinlenme saatlerinde kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER