banner1348

Gürlesin, Şanlıurfa’da Termal Turizm Buluşmasına Katıldı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hafta sonu Şanlıurfa’da gerçekleşen Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısına katıldı. Karahayıt ve bölgedeki zengin Jeotermal kaynaklarıyla Pamukkale İlçesi’nin bir şifa merkezi olduğunu aktaran Başkan Gürlesin, ilçeyi termal turizm noktasında en iyi noktaya ulaştırmak için her türlü platformda çalıştıklarını aktardı.

Gürlesin, Şanlıurfa’da Termal Turizm Buluşmasına Katıldı
Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin ekim ayı olağan meclis toplantısı,geçtiğimiz hafta sonu Şanlıurfa Haliliye Belediyesi’nin ev sahipliğinde birlik üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı toplantıda, jeotermal sağlık turizmi konusunda uzman isimler tarafından sunumlar yapıldı. Toplantıda Başkan Gürlesin, termal sağlık turizminde adı öne çıkan ve şifalı sularıyla sağlık dağıtan Karahayıt ve Pamukkale için, “Termal sağlık turizminde hem turist hem de gelir anlamında istenilen oranlara ulaşılması, konuklama süresinin daha uzun hale getirilmesi, sektörde dünyada markalaşma, eksikliklerin belirlenmesi ve giderilmesi, izlenecek yol haritası ve tanıtım” başlıklarında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyeleri ve bilim adamlarıyla istişarelerde bulundu.

TERMAL TURİZM CENNETİYİZ

Başkan Gürlesin, Pamukkale ve Karahayıt’ın marka bir termal sağlık merkezi olması için her platformda çalıştıklarını belirterek, “İlçemiz, Karahayıt ve Pamukkale ile zengin termal kaynakları ve tesisleriyle dünyaya şifa dağıtan bir merkez.Pamukkale Belediyesi olarak ta termal sağlık turizmi potansiyelimizi, hem ülkemiz noktasında hem de dünya genelinde anlatmaya ve duyurmaya çalışıyoruz. İki mahallemiz başta olmak üzere Akköy dahilbölgemizde belediye olarak termal turizmin gelişimine katkı sağlamak için üst yapıdan, sağlık turizmi için gelecek turistlere farklı olanaklar sunacak yatırımlara kadarönemli çalışmalar yürütüyoruz. Bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmek noktasında durmaksızın çalışıyoruz. Şanlıurfa’da gerçekleştirilen toplantıda, yapılan sunumlar ve istişarelerimizle bölgemizde daha da neler yapabilirizi bir kez daha irdeledik. Pamukkale İlçemizin Allah vergisi önemli bir zenginliği olan jeotermalle, sağlık turizminde gelişimi için Pamukkale Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.Başkan Gürlesin, ayrıca Şanlıurfa’da yerel yönetimlere ziyarette bulunurken, Akçakale Süleymanşah Mülteci kampına da ziyarette bulundu. 

 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER