banner1348

Güney Kore Büyükelçisi, Başkan Zolan’ı ziyaret etti

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Büyükelçi Yunsoo Cho, Başkan Osman Zolan'ı Denizli'de düzenleyecekleri Türkiye- Güney Kore diplomatik ilişkilerinin 60. yıl dönümü etkinliklerine davet etti. 

Güney Kore Büyükelçisi, Başkan Zolan’ı ziyaret etti

Güney Kore Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Türkiye- Güney Kore diplomatik ilişkilerinin 60. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında temmuz ayında bir program hazırladıklarını ifade eden Büyükelçi Yunsoo Cho, arkeolog, akademisyen ve gazetecilerden oluşan bir heyetin Güney Kore'den Denizli’ye geleceğini belirterek, etkinliğe Başkan Osman Zolan’ı da davet etti. Büyükelçi Yunsoo Cho, "Güney Kore halkı Denizli’yi özellikle Pamukkale’yi çok seviyor. Bu yıl da Güney Kore ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıl dönümü. Bu vesile ile Denizli’ye akademisyenlerden, gazetecilerden oluşan bir heyet gelecek ve Pamukkale’yi ziyaret edecek. Bu ziyarette sizleri de aramızda görmek istiyoruz” dedi.

"Güney Kore’den gelenler bizim için turist değil misafirdir"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Güney Kore'nin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Biz sizleri dost olarak görüyoruz. Güney Kore’den gelenler bizim için turist değil misafirdir. Sizleri gördüğümüzde mutlu oluyoruz" dedi. Türk misafirperverliğinin dünyaya örnek olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Misafirlerimizi ağırlamak için gerekli hassasiyetler gösteriliyor.  İki ülkenin dostluğu 60 yıl öncesine dayanıyor. 60. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek etkinliğin içerisinde Denizli’nin de yer alması bizleri ayrıca mutlu etti” dedi. 
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER