Güney Ege Travel Turkey Turizm Fuarı'nda

Turizm sektörünün önemli buluşma noktalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarı’na, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Aydın, Denizli ve Muğla illerinin turizm potansiyelini, ulusal ve uluslararası boyutta tanıtmak amacıyla katıldı.

Güney Ege Travel Turkey Turizm Fuarı'nda
Bu yıl 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan Travel Turkey Fuarı, yeni fuar alanı olan Fuar İzmir’de organize ediliyor. 25 bin metrekarelik toplam sergi alanı bulunan fuara 2’nci kez katılan Güney Ege Kalkınma Ajansı; Aydın, Denizli ve Muğla’daki önemli turizm destinasyonlarının tanıtımını yapmak amacıyla 240 metrekarelik stant alanı tahsis etti. Ajansın Aydın, Denizli ve Muğla İl Kültür Turizm Müdürlükleri ile birlikte organize ettiği stant alanında, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve ilgili kurumların temsilcileri de katılım sağladı. Güney Ege Bölgesinin önemli destinasyonlarının tanıtımının yapıldığı stant alanında, bölgenin alternatif turizm potansiyeli alternatif turizm öğelerinden balon, microlight, yamaç paraşütü, bodrum guleti, bisiklet, dalış ekipmanları, kitesurf, rafting, kayak gibi örnek maketlerin sergilenmesiyle vurgulandı. Başta İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Ticaret Odaları, Turizm Altyapı Birlikleri, Otelciler Dernekleri, Tanıtım Vakıfları ve TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulları da stant alanında Güney Ege’nin turizm temsilcileri olarak yer aldılar.
Güney Ege Bölgesi’nin turizm potansiyelinin tanıtıldığı toplam 240 metrekarelik stant alanında, Güney Ege’nin dünyaca bilinen deniz, kum ve güneş turizmindeki zenginliğinin yanı sıra, sağlık ve termal turizmi, eko turizm, kültür turizmi, doğal yaşam, kırsal turizm, sualtı dalış, sörf, uçurtma sörfü, yamaç paraşütü ve yelkencilik sporlarına yönelik macera turizmi gibi alternatif turizm olanaklarının tanıtılarak, bu alanların ulusal ve uluslararası düzeyde pazarlaması yapılıyor. Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar gerek yurtiçinde gerekse de uluslararası katılımcılara tanıtım yapma ve işbirliği geliştirme imkanı sunuyor.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243