Günde 4 Saat Çalışarak Cezalarını Çekiyorlar

Denizli Valiliği ile Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında 'Denetimli Serbestlik İşbirliği’ Protokolü İmzalandı. Denetimli serbestlikten yararlanan yükümlüler adliye, okul, cami gibi kamu kurum ve kuruluşlarında kamu yararına ücretsiz  günde 4 saat çalıştırılarak hem kurumların personel ihtiyaçları gideriyor Hem de cezalarını çekiyorlar. 

Günde 4 Saat Çalışarak Cezalarını Çekiyorlar

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valiliğine bağlı tüm merkez ve ilçelerdeki kurum ve kuruluşlarda denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan hükümlülerin Kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalıştırılmalarına ilişkin İşbirliği Protokolü Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz tarafından imzalandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz; Denetimli Serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerin gerek kamu cezalarının infazında gerekse de ihtiyaç duydukları desteğin sağlanmasında bu protokolün faydalı olacağını ifade etti

Protokol hakkında bir değerlendirmede bulunan Karahan, işbirliği protokolünün TCK ve CMK’nın ilgili maddeleri ile Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliği'nin 'İşbirliği Protokolü' çerçevesinde hazırlandığını, protokolle Valilik ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında kamuya ait işlerde çalışmalarına karar verilen hükümlülerin belirlenmesi, işe yerleştirilmeleri, iş denetimleri, kontrolleri gibi konularda kurumlar arası işbirliği şartlarının düzenlendiğini belirtti.

Denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan kişiler;  adliye, okul, cami vb kamu kurum ve kuruluşlarında kamu yararına ücretsiz çalıştırılarak hem kurumların personel ihtiyaçları giderilmekte hem de yükümlüler kendilerini daha faydalı hissetmektedirler. Ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği sayesinde de kendi işlerini bulma, iş kurma, hukuki, mesleki, ahlaki ve psikososyal destek almaları sağlanmaktadır.
    

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243