banner1348

Gökbel, 'Öğretmenlerimizin Hakkı Ödenmez'

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, öğretmenliğin ücreti maddi hiçbir meta ile ödenemeyecek kadar değerli bir meslek olduğunu belirterek, “Değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Gökbel, 'Öğretmenlerimizin Hakkı Ödenmez'

Haberdenizli.com

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Eğitimin bir ülkenin kalkınmasının en önemli unsuru olduğunu belirten İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Eğitim olmadan bilinç olmaz. Vatanseverlik, dayanışma ruhu, millet olma bilinci ancak eğitimle insanlara aşılanabilir. Gelecek, nesillerimizin gönüllerine atılan temeller üzerinde yükselecektir. Geleceğimizin mimarları da şüphesiz öğretmenlerimizdir” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlik Emeğine Paha Biçilmeyen Tek Meslektir!

Öğretmenlerin emeğine paha biçmenin, karşılığını maddi bir meta ile ödemenin imkânsız olduğunu belirten AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “İlim öğretmenin, insan yetiştirmenin ne kadar yüce bir görev olduğunu Hazret Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözünden anlamak mümkün. Çünkü öğretmenlik, çileli, sabır isteyen bir meslektir. Fedakârlık olmadan sadece ücret karşılığı yapılabilecek bir iş değildir. O nedenle öğretmenlerimiz, emeği ödenmeyecek, ne kadar teşekkür etsek hakları ödenmeyecek değerlerimizdir. En değerleri varlıklarımız olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz kutsal mesleğin fertleridir. Bu duygularla tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş tüm eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER