GAZİLERDEN ANLAMLI MESAJ

19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanıyor. Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, gün dolayısıyla yaptığı açıklamada; gazilere olarak bu vatan için bir kez değil bin kez gazi olmaya ve şehit olmaya hazır olduklarını açıkladı.

GÜNCEL 17.09.2014, 16:23 17.09.2014, 16:30
GAZİLERDEN ANLAMLI MESAJ
Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı  Hamdi Helvacılar, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “Gaziler Günü Yüce Ata’mızın çok değer verdiği TBMM,  tarafından 19 Eylül 1921’de Gazi unva-nı ile onurlandırıldığı Mareşal rütbesi ile taltif edildiği gündür. Bugünün  93’üncü yıldönümünü kutluyo-ruz. Bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman olduğu gibi topluca bir kere daha birlik ve beraberlik içinde anmak üzere bir arada bulunduğumuz gündür 19 Eylül. 
 “CANLARIMIZI VERMEYE HAZIRIZ”
19 Eylül Gaziler Günü, Türk milletinin şeref ve haysiyetini korumak için savaşmış, hayatları pahasına verilen görevi yerine getirmeye çalışmış, bu yolda kanını, bu yolda vücudunun bir bölümünü kaybeden ve vakur aslanlar gibi savaştıktan sonra geldiği topraklara sapasağlam dönebilen canlı Şehitlerin günüdür. Türk milleti bu günde vatanı milleti uğrunda Şehit düşen ve Gazi olarak memleketine döndükten sonra ebediyete intikal eden kahramanları saygı ile yad etmeli ve gazilerini bu günlerinde özellikle unutmamalı ve önlerinde saygı ile eğilmelidir.Şehitlik ve Gazilik mukaddes kavramlardır. Gazi; Türk kahramanlığının, Türk vatanseverliğinin, Türk fedakarlığının yaşayan destanıdır. Şehitler ve Gaziler toprağıvatan, insanı ulus yapan değerlerdir.Gazi; Şehitlerin can yoldaşı, bu destanları yazan kahramanın adıdır. Bu anlamlı günde aziz Şehitlerimizi ve hayatını kaybeden Gazilerimizi Allah’tan rahmet diler aziz hatıraları ve manevi huzurları önünde saygıyla eğiliriz.”

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)