Ezgi Doğan; Kalıcı Makyaj Sonrası Neler Yapılması Gerektiğini Anlattı

GÜNCEL 12.06.2021, 20:23
Ezgi Doğan; Kalıcı Makyaj Sonrası Neler Yapılması Gerektiğini Anlattı

Türkiye’de tek hijyen ödülünün sahibi olan Ezgi Doğan özellikle microbladig kalıcı makyajın yapılmasından sonra cildin temiz ve hijyenik bir şekilde kalması için çeşitli cilt bakımlarının güzellik salonunda yapıldığını dile getirmiştir. Microblading kalıcı makyaj uygulamasında 48 saat boyunca kaşın su ile temas etmemesi gerektiği konusunda herkesi uyarıyor.

Kalıcı Makyaj Sonrası Banyo Yapılması

Ezgi Doğan yaptığı kaliteli ve kalıcı makyajlar ile müşterilerinin her zaman yüzlerini güldürmeyi başarmıştır. Ezgi Doğan kalıcı makyajın cilde zarar vermemesi için gerekli bakımların nasıl yapılması gerektiğini herkese detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Özellikle kaşların muhteşem bir şekilde yapılmasından yarım saat sonra temiz bir pamuk ve su ile kaşınıza zarar vermeden temizlemeniz konusunda sizleri uyarıyor. Kaşlarınızı temizledikten sonra nemlendirici bir krem ile bakımlar yapmanızı da tavsiye etmektedir. 48 saat boyunca günde en az 3 ya da 5 defa kaş bakımlarınızı yapmanız gerekmektedir.

Ezgi Doğan; Kalıcı Makyaj Sonrası Neler Yapılması Gerektiğini Anlattı

Kalıcı Makyaj Sonrası Kızarıklıkları Önleme Yolları

Ezgi Doğan’ın uzman kadrosu ile yaptığınız tüm kalıcı makyaj işlemlerinde cildinizde tahriş ya da kızarıklık gibi durumların olması söz konusu değildir. Ezgi Doğan kalıcı makyaj işleminden sonra kaşın üzerine vazelin sürülmesini önerir. Vazelin ile kaşlarda alerjinin ya da kızarıklığın yok olduğunu öne sürmektedir. Yapılan kalıcı makyaj işlemlerinin cildinize zarar vermemesi ve uzun süre işlemlerin sabit şekilde kalması için 1 hafta boyunca microblading bakım kremlerinin kullanılması gerektiği konusunda müşterilerini uyarmaktadır.

Kalıcı Makyaj Sonrası Cildi Yumuşatma Yöntemleri

Türkiye’nin her yerinde başarılara imza atan ve her türlü imkanı müşterilerine sunan Ezgi Doğan kalıcı makyaj işleminden sonra cildin her zaman yumuşak kalması için nemlendirici ve bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanılması gerektiğinin altını çizmektedir. Özellikle işlemin yapıldığı ilk gün kaşların su ile temas etmemesi gerektiğini vurgulamaktadır. Ciltlerinde yağlanma gibi durumlar ile karşılaşanlara da pamuk ve su ile ciltlerini en derine kadar temizlemeleri için önerilerde bulunmaktadır. Ezgi Doğan güzellik salonunda işlemler hem hijyenik hem de kaliteli şekilde yapılmaktadır.

Ezgi Doğan; Kalıcı Makyaj Sonrası Neler Yapılması Gerektiğini Anlattı

Yorumlar (0)