banner1348

Engelsiz bir Denizli için biraz daha sabır istiyorum

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Basın Mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Belediye hizmetleri hakkında bilgiler veren Zolan, uzun zamandır süren alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolların Ramazan’dan sonra yapılmaya başlayacağını söyledi. Vatandaşlardan biraz daha sabır beklediğini söyleyen  Zolan, “alt yapısıyla üst yapısıyla engelsiz bir Denizli için çok az kaldı. Denizli tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şehir oluyor.” diye konuştu.

Engelsiz bir Denizli için biraz daha sabır istiyorum
banner1336

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Çamlık Şehir Ormanında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Zolan’ın bu daveti için teşekkür eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bakanı Osman Nuri Boyacı, Osman Zolan’a gazetecilere verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Denizli Basının  diğer şehirlere örnek  bir standardı yakaladığını ifade eden Zolan, “Denizli basının haber kalitesiyle bir standardı yakalaması bize gurur veriyor.” ifadelerini kullandı.

Kahvaltının ardından Belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Zolan, özellikle alt yapı çalışmalarında ortaya çıkan zorluklara sabır gösteren Denizli halkına teşekkür etti. Denizli’nin çok hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir olduğuna dikkat çeken Zolan  “Bu değişimin olumlu anlamda olması bize gurur  veriyor.  Tabi bu değişim yaşanırken bazı sıkıntılar yaşanıyor.   Bu sıkıntıları bir an önce çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bize bu koltuğu emanet eden ve çekilen zorluklara sabır gösteren vatandaşlara ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Özellikle alt yapı çalışmaları nedeniyle tüm Denizli zor bir süreç geçirdi. Ama inşallah yapılan işler çekilen tüm zahmete değecek.  Uzun zamandır süren alt yapı çalışmaları tamamlandığında Denizli Türkiye’de alt yapısı en iyi olan şehir haline gelecek.” dedi.

“ÇALIŞMALARI MANİPÜLE EDİYORLAR”

Alt yapı çalışmaları sırasında  ‘yaptıkları yeri tekrar kazıyorlar’ şeklinde bazı kişilerin algı oluşturmaya çalıştığını ifade eden Zolan, “daha önce alt yapısını tamamladığımız yerlere hiç dokunulmadı. Bu iş çok maliyetli bir iş. Şuana kadar 200 milyonun üzerinde bir yatırım yaptık. Altyapı yapım tekniği günümüz şartlarına göre doğru bir tekniktir. Yaşayan bir şehirde birkaç defa  işlem yapmak zorunda kalıyoruz. Hayatı en az olumsuz etkileyecek şekilde bu çalışmaları yapıyoruz. Yerin altında içme suyu kanalizasyon ve yağmur suyu sistemlerini farklı zamanlarda yapmak durumundasınız.  Bu yüzden insanlar mağduriyet yaşamasın diye geçici asfaltlama işlemi yapılıyor. Yani tekrar kazılana kadar insanlar mağduriyet yaşamasın diye bu işlemi yapıyoruz.  Alt yapısı tamamlanan bir bölgede bir daha kazı işlemi yapılmıyor.  Üstü kapatılınca alt yapı işlemi bitmiş algısı oluşturmak çok yanlış. Alt yapı uzun soluklu bir işlem olduğu için tekrar kazılacağını biliyoruz ama insanlarımız bir daha kazılana kadar mağdur olmasın diye geçici olarak kapatıyoruz. Alt yapı tamamlana kadar bir bölgede 3 defa kazı yapılmak zorunda. Yaşayan bir şehirde tek seferde bunu yapmamız mümkün değil.  ” İfadelerini kullandı.

“RAMAZAN SONRASINDA ŞEHİR İÇİ YOLLARA BAŞLIYORUZ”

Alt yapı çalışması nedeniyle tahrip olan ve geçici olarak asfaltlanan yolların bu sene sonuna kadar bitirileceğini söyleyen Zolan, “İhale işlemleri tamamlandı. İnşallah Ramazan‘dan sonra yol yapım çalışmaları başlayacak. Alt yapısı tamamlanan tüm bölgeler, bugün Gazi Bulvarı, Atatürk caddesinde nasıl bir yol varsa  aynı şekilde yola kavuşacak.” dedi.

“ALT YAPIDA TEK BÖLGE KALDI”

Aktepe Karşıyaka, Anafaratalar, Dokuzkavaklar, Sevindik ve Sümer Mahalleleri dışında alt yapı sorunu kalmadığını söyleyen Zolan, bu mahallelerin tek bölge olduğunu belirterek 2018 yılı itibariyle buralardaki alt yapı işleminin başlayacağını söyledi.  

YAKIN ZAMANDA  9 OTOPARK YAPILACAK

Denizli’nin otopark sorununa çözüm olması için 4 yıl önce adım attıklarını fakat yeterli alan olmadığı için kamulaştırmaya gittiklerini söyleyen Başkan Zolan, “bu kamulaştırmanın adli süreçlerinde sona gelindi. Bunlar tamamlandığında projelendirerek ihaleye çıkacağız. Sürecin tamamlanmasının ardından 9 otopark yaparak bir nebzede olsa bu sorunu rahatlatacağız.”

Büyük menderes ve Dalaman Çayını pislikten kurtaracağız

Sarayköy’de Büyük Menderes Acıpayam’da Dalaman Çayında arıtma tesisi bulunmadığını bu nedenle şehrin pisliğinin olduğu gibi akarsulara verildiğini söyleyen Başkan Zolan, “arıtma tesisi inşaatına başladık. Artık atık sulardan dolayı buralar kirlenmeyecek. Sanayi atıklarını da sıkı kontrol ederek buraları pislikten arındıracağız.”

RAMAZAN’I EN GÜZEL ŞEKİLDE GEÇİRECEĞİZ

Önümüzdeki Cumartesi günü  başlayacak olan Ramazan ayını Denizli’nin her zaman ki gibi güzel bir şekilde geçireceğini söyleyen Zolan, Denizli Ulu Cami’nin yanında bulunan İftar çadırında her yıl olduğu gibi bu sene de her gün 5 bin kişiye hayırsever işadamları sponsorluğunda  iftar  yemeği verileceğini, Ramazanı doyasıya yaşayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER