En Uygun Fiyatlarla Mükemmel Bir Domain Al!

GÜNCEL 25.03.2022, 09:42 25.03.2022, 09:49
En Uygun Fiyatlarla Mükemmel Bir Domain Al!

Akılda kalıcı ve prestijli bir alan adına (domain) sahip olmak hemen hemen her web sitesi sahibinin öncelikli hedefidir. Söz konusu şartları sağlayan bir alan adına sahip olduğunuzda bu hem prestij sağlarsınız hem de doğru SEO teknikleri ile arama motoru görünürlüğüne katkı sunar. Diğer web sitesi süreçleri gibi domaine sahip olmak titizlikle ele alınması gereken bir süreçtir. En uygun fiyatlarla mükemmel bir domain almak için domain sorgulama hangi siteden yapılabilir? En iyi alan adı nasıl seçilir? En güvenilir domain markası hangisidir? Bu soruların cevabını aşağıda bulabilir, ideal alan adıyla sitenizi açabilirsiniz. Natro'nun domain alma seçeneklerini inceleyerek tercihinizi kolayca yapabilirsiniz.

Domain Sorgulama Hangi Siteden Yapılabilir?

Bir web sitesi açmadan önce ilk yapmanız gereken şey hiç kuşkusuz alan adını belirlemektir. Bu, ev inşa etmeden önce arsayı seçmeye benzer. Arsa seçimi yapılacak evin değerine doğrudan etki yapan bir unsurdur. Benzer şekilde, web sitenizin alan adını da aynı özenle seçmelisiniz.

İstediğiniz alan adlarının bir listesini çıkardıktan sonra bunların uygunluğunu kontrol etmeniz gerekecektir. "Domain sorgulama" olarak adlandırılan bu işlemi Natro gibi alan adı sağlayıcılarından yapacaksınız. Natro domain sorgulama, harika bir domaine en hızlı şekilde ulaşabilmeniz için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanmıştır. Domain sorgulamanın yanı sıra Domain Backorder, Domain Transfer, Toplu Domain Sorgula ve Domain Whois gibi işlemlerin tümünü aynı sayfada gerçekleştirebilirsiniz.

Arama çubuğunda ilgilendiğiniz öbeği girdikten hemen sonra alan adının boşta olup olmadığını hemen görebilirsiniz Eğer alan adı daha önce alınmış ise .TR uzantıları için belgesiz ön sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca varsa alternatif alan adı önerileri de sayfanın altında sıralanacaktır.

Aradığınız alan adı boşta ise Natro, en uygun fiyatlarla satın alma fırsatını sunacaktır. Seçtiğiniz alan adını sepete ekledikten sonra birkaç dakika içinde ödeme işlemlerini tamamlayabilir, varsa gerekli kayıt belgelerini iletebilir ve satın alma sürecini sonlandırabilirsiniz. Natro ile alan adı sorgulamak ve almak oldukça kolaydır. Hemen mükemmel bir domain al ve web siteni kurmaya başla!

En İyi Alan Adı Nasıl Seçilir?

En Uygun Fiyatlarla Mükemmel Bir Domain Al!

Web siteniz için en iyi alan adını seçmek ilk çocuğunuza isim vermek kadar zor olabilir! Birçok iyi alternatif arasından en iyisini seçmelisiniz. Bunun için göz önüne almanız gereken bazı faktörler vardır.

Alan Adı - İçerik Uyumu

Her şeyden önce seçeceğiniz alan adı, barındıracağı web sayfalarının içeriğiyle uyumlu bir isme sahip olmalıdır. Bu, karar alma sürecinde göz önüne almanız gereken ilk kriterdir. Bir e-ticaret sitesi açıyorsanız alan adının marka adınızı ya da en azından faaliyet alanınızı içermesi veya çağrıştırması faydalı olacaktır. Öte yandan, faaliyet alanının tamamen dışında, konu dışı bir alan adı seçimi prestij ve güvenilirliğe olumsuz etki yapabilir.

Doğru Uzantı Seçimi

Bir alan adı isim ve uzantıdan oluşur (NATRO ve COM gibi). Adı belirledikten sonra faaliyet alanınıza en uygun uzantıyı seçmelisiniz. "Com", hepimizin internette gördüğü üzere en yaygın uluslararası uzantıdır. Dünyanın her ülkesinde bu uzantılı web siteleri açılabilir. "Com" uzantısına ek olarak ülke kodu eklenebilir (com.tr gibi). Bunun için Türkiye'de kayıtlı olduğuna dair belge ibrazı istenebilir.

Bir dernek, vakıf ya da başka tür kurum için web sitesi açacaksanız İngilizce "organization" kelimesinin kısaltması olan "org" uzantısı ideal olacaktır. Benzer şekilde "org" uzantısına da ülke kodları eklenebilir. Bunlar dışında "net", "xyz," info", "online", "blog", "tech", "store" gibi çok sayıda alternatif bulunur. Son yıllarda ayrıca "istanbul" uzantısı da Türk web sitelerinde kullanılmaya başlandı. Bahsi geçen uzantılar arasında seçiminizi yaptıktan sonra alan adınız tamamlanmış olacaktır.

Detaylı Araştırma Süreci

Alan adı seçimi, daha sonra değiştirilmesi imkansıza yakın olduğundan, web sitesi kurulum sürecinde dikkatle yürütülmesi gereken bir adımdır. Bunun için, acele etmemeniz ve araştırmanızı detaylı bir şekilde yürütmeniz tavsiye edilir. İstediğiniz alan adı dolu görünüyor ise onu hemen seçeneklerden çıkarmamalısınız. Bu alan adını gerçekten çok istiyorsanız mevcut alan adı sahibiyle iletişime geçebilir, varsa açık artırma süreçlerine dahil olabilirsiniz.

En Güvenilir Domain Markası

Tüm internet hizmetlerinde olduğu gibi domain almak için de güvenilir hizmet sağlayıcılarını tercih etmek büyük önem taşır. İleride yaşanması muhtemel sorunları önceden önleyebilmek için başta doğru tercihi yapmalısınız. İdeal domain markası müşterilerine geniş seçenekler sunar, ayrıca satın alma sonrasında da teknik destek sağlar. Alan adının süresi de önemli bir unsurdur. Domain süresini başta siz belirlersiniz ancak iş yoğunluğundan dolayı bu süreyi takip edemeyebilirsiniz.

Bu durumda, siz fark etmeden domain süreniz dolabilir, sahipliğiniz son bulduktan sonra domain el değiştirebilir. Günler sonra domainin artık başkasına ait olduğunda hayal kırıklığına uğramak moral bozabilir. Ancak Natro müşterisiyseniz, bu risklerle yüzleşmek zorunda değilsiniz. Müşteri hizmetleri süre dolmadan önceden bildirimde bulunup 1 ay kala uyarı yollar. Böylece, iş yoğunluğundan dolayı kötü sürprizlerle karşılaşmanız önlenir. Ayrıca sunduğu geniş alternatifler ile Natro domain alımında kolaylık sağlar.

En Uygun Fiyatlarla Mükemmel Bir Domain Al!

Domain Sorgulama Aracı

Natro domain sorgulama aracı mükemmel domain arayışında en büyük yardımcınız olacaktır. Kullanıcı dostu sade arayüzü sayesinde ideal alan adını en kısa sürede bulabilir, tüm alternatifleri birlikte değerlendirebilirsiniz. Filtreleme sekmesinde "yeni uzantılar", "backorder" ve "ikinci el" seçeneklerini kullanarak listelenen alternatifleri filtreleyebilirsiniz.

Böylece tüm nitelikleriyle ideal alan adını bulabilirsiniz. Sorgulama aracında ilgi duyduğunuz alan adlarının kampanyalı fiyatları gösterime sunulur. Böylece hangi alan adına ne kadar maliyetle sahip olacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca “.com.tr”, ".org.tr" ve ".net.tr" gibi uzantılarda belgesiz ön kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz. En güvenilir domain markası Natro ile hemen şimdi domain al, web siteni hemen yayınla!

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
23
açık