En İyi (ve Eğlenceli) Alternatif Yatırımlar Neler?

GÜNCEL 04.03.2022, 10:14
En İyi (ve Eğlenceli) Alternatif Yatırımlar Neler?

Sizin için eğlenceli alternatif yatırımların bir listesini sunacağız. Bazıları biraz tuhaf ama bu da eğlencenin bir parçası. Aklınızda bulunsun, bu liste bunların bir tasdiki değildir!

Sanat

Steve Wynn'in (kumarhane imparatorluğu şöhretinden) dirseğini Picasso'nun Le Rêve adlı tablosuna sokma hikayesini duyduğumu hatırlıyorum. Tabloyu, 2006'da bir risk fonu yöneticisine 139 milyon dolara satmayı planlamıştı ama Wynn tabloda gümüş para büyüklüğünde bir delik açınca anlaşma suya düştü! Ama işler yoluna girdi çünkü başka bir fon yöneticisi tabloyu bir kaç yıl sonra 155 milyon dolara satın aldı. Delik olsun olmasın, güzel sanatlar değer verir.

Güzel bir sanat eseri istiyorsanız, bu varlık sınıfına yatırım yapmanın birkaç yolundan biri Masterworks adlı bir şirkettir. Kitle fonlu gayrimenkuller gibi Masterworks de, sanat eserlerinde küçük mülkiyet payları satın almanızı sağlar.

Şarap

Her sene, sınırlı sayıda şişe üretilir ve şaraphane popüler olduğunda veya vintage kalitesi mükemmel olduğunda her şişenin değeri artar. Zaman geçtikçe, bu şaraplar içilir, kırılır ve bu şişelerin sayısı azalır.

Gayrimenkul

Gayrimenkul en sık rastlanan yatırım alternatiflerinden. Eviniz hem yaşadığınız yer hem de bir yatırımdır. Evinizi bir kazanç için satarsanız, (ev kazancı hariç tutulduktan sonra) üzerinde vergi borcunuz olur.

Mezar Yerleri? Evet.

Bir başka alışılmışın dışında gayrimenkul varlığı da mezar yerleri alıp satmak. Mezarlıktaki o dikdörtgen yerlerden bahsediyoruz. Bunun kulağa ne kadar ürkütücü geldiğinin üstesinden gelebilirseniz, diğer arazi türlerinden hiçbir farkı yoktur - sadece daha küçük parseller. Mezar yerleri için dijital emlak şirketleri yok, bu nedenle veri toplamak biraz daha zordur, fakat diğer mülkler gibi mezar yerlerini de alıp satabilirsiniz.

Değerli Madenler

Gerçek mülklerde sonra değerli madenler en yaygın alternatif yatırımdır. Genellikle, küçük bir sigorta poliçesine sahip olmak gibi bir değer deposu olarak görülürler.

İkili opsiyonlar ve döviz

Bunun çok karmaşık bir yatırım yöntemi olmasına rağmen şu sayfada incelemelerini okuyacağınız platformlar sayesinde çok basitleştirilmiştir.

Girişim Sermayesi/Melek Yatırım

Oldukça basit, melek yatırım için – yatırım yapacak bir iş bulmalısınız. Melek yatırımcılar ve şirketleri buluşturan internet sitelerine üye olabilirsiniz. Ayrıca eski moda yola başvurabilir ve girişimcilerle bağlantı kurabilirsiniz.

Koleksiyonluklar

Sanat. Hummel porselen bebekler. Beanie Babies oyuncakları. Viski. Madeni paralar. Liste uzar gider.

Maden Hakları

Değerli doğal kaynaklar üzerinde bir mülkünüz varsa, maden haklarını bu mineralleri çıkaracak bir şirkete satabilirsiniz. Terim mineraller olsa da, kayalardan petrole, gaza ve diğer bazı değerli kaynaklara kadar her şey olabilir. En değerli mineraller tahmin ettiğiniz gibi, petrol, gaz, altın, bakır, elmas ve kömür.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
26
açık