ELLERİNDE KOVALARLA BAŞKANA SESLENDİLER

Denizli Pamukkale İlçesi Deliktaş Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısı vatandaşları isyan ettirdi.

GÜNCEL 14.08.2015, 17:33 14.08.2015, 17:47
ELLERİNDE KOVALARLA BAŞKANA SESLENDİLER

Yaz sıcaklıklarında Deliktaş Mahallesinde üst üste ve uzun süreli su kesintisi mahalleyi bezdirdi. Boş kovayı alan mahalleli Belediye Başkanına seslendi "Artık su problemimizi çözün" dedi. 6 aydır doğru dürüst sularının akmadığını belirten İbrahim Yılmaz adlı vatandaş su kesintileri nedeniyle doğru dürüst yıkanamıyoruz. Belli bir saate su verilmediği için cumaya bile gidemedim. Sularımız zamansız geldiği için sularımız sarı akıyor. Yarım saat kadar suyu akıtmamız gerekiyor suyu temiz akması için 2 km uzaklıktan yerden su getiriyoruz. Bize saatini söylesin bizde ona göre hazırlığımızı yapalım. Suyu çok kullanmadığımız halde iki katı su faturası geliyor" dedi.

Bize suyun ne zaman geleceği ya da ne zaman kesileceği ile ilgili bilgi verilmediği için su sıkıntısı çektiklerini söyleyen Kemal Ceylan isimli vatandaş ise "Plansız bir alt yapı çalışması yapıldığı için bu kesintiler oluyor. İki sokak öteki alt yapı çalışması bizi etkiliyor. Benim yakın bir zamanda düğünüm var bu sıkıntı o zamanda olursa çok büyük sorunlar yaşarız. Biz suyu uzak yerlerden taşımak zorunda kalıyoruz. Ben 2 ton su kullandım fakat bana gelen fatura 6o TL. Alt yapısı çalışmalarının yükü bizim faturalarımıza yansıtılıyor. Çalışmalarda hiçbir denetim yok, otokontrol yapılmıyor" dedi. Mahallenin ev hanımları ise "Faturalarımızın kabarık gelmesini geçtim su sıkıntısı gidersinler. Bu kadar para ödememize rağmen su ihtiyacımızı karşılayamıyoruz. Bize hiçbir şey söylenmedi. Mahallemizde bir kazı oldu fakat o dönemde geçmesi lazım bu sıcakta bu susuzluk çekilecek dert değil. Çamaşırımızı, bulaşığımızı yıkayamıyoruz" denildi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (3)
adem delen 6 yıl önce
Sularin kesildigi doru ama iki ton suya 60lira odedim kocaman bir yalan bende basta isyan etmistim ama olayin asli ogle degil deliktasin su vanasi bitane yani nerde arza olsa calisma olsa o vana acilip kapaniyo ama yenilenen su sisteminde her sokagin basina bir vana konuyor
Ahmet bayır 6 yıl önce
Adalet mahallesinde de sürekli su kesintisi oluyor herkes şikayetçi ve madur bu yüzyılda olacak şey değil
Kndmr 6 yıl önce
Katiliyorum vatandasa bu ne ya 1 olur 2 olur devamlida olmazsa hadi oldu diyelim bi haber verilsinki bizde kendimizi ona gore ayarlayalim su geldimi kirli akiyor vatandasin dedigi gibi temiz akmasi icin yarim saat bosa akitiyoruz camasir bulasik birikti evimiz yakinda kurtlancak Allah korusun... Benim bildigim sabah 8 aksam 5 gider sular yada gece yapilsin millet uykudayken birde kullanmadigimiz gibi kabarik su faturasi geliyor! Bu sorun en kisa zamanda cözulsun! Vatandas magdur oluyor ayip ya!