banner1348

Elektrikli bisikletlere Çınar'da polis denetimi

Son yıllarda sayısı artan ve birçok kazaya karışan elektrikli motosikletler, Denizli’de trafik ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler yaptıkları uygulama ile plakası bulunmayan motosikletleri bağladı, ehliyeti olmayan sürücülere ise cezai işlem uyguladı.

Elektrikli bisikletlere Çınar'da polis denetimi

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye’de son yıllarda ekonomik ve kullanışlı olması nedeniyle vatandaşlar tarafından yoğun şekilde tercihi edilen elektrikli bisikletler, karıştıkları kazalar ile de trafikte önemli bir sorun haline geldi. Elektrikli bisikletlerin kontrol altına alınması ve trafikte güvenli bir şekilde kullanılması için ehliyet ve plaka zorunluluğu getirilmişti. Alınan bu kararın ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri ehliyet ve plaka zorunluluğun çıktığından beri elektrikli bisikletlere yönelik denetimler gerçekleştirmeye başladı.

Denizli’de trafik ekipleri tarafından kentin işlek caddelerinde yapılan uygulamalarda elektrikli bisikletli sürücüleri tek tek durdurularak kontrol edildi. Yapılan denetimlerde plakasının ve faturasının bulunmadığı elektrikli bisikletler polis ekipleri tarafından bağlanarak emniyet otoparkına götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER