‘El Emeği Pazarı’ Sümerpark ’ta da kurulacak

Denizli Belediyesi tarafından aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının evlerinde yaptıkları ürünlerini satması için Pelitlibağ Kapalı Pazaryerinde her hafta cumartesi günü açtığı ‘El Emeği Pazarı’ nı, her hafta Salı günü Sümerpark Alış Veriş Merkezi’nde de açılacak.

GÜNCEL 20.01.2012, 09:09
‘El Emeği Pazarı’ Sümerpark ’ta da kurulacak

Bir haftada iki farklı pazarda sergi açıp el işlerini satacak olan Denizlili kadınlar para kazanmaya da devam edecek. Kapalı pazaryerinde evlerinde kendi ürettikleri el işlerini, dantelleri, iğne oyalarını, tekstil ürünlerini, oyuncakları ve işlemeleri satmak isteyen bayanların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirten belediyeye bağlı ‘Belediye Ticaret A.Ş’ (BELTAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke, Sümerpark Alış Veriş Merkezi yetkilileriyle de pazarın orada da kurulması için anlaşmaya vardıklarını söyledi. İki farklı yerde kurulacak el emeği pazarında kadınların stant açarak satış yapmaya devam edeceğini söyleyen Teke, “Aile bütçelerine destek olmak isteyen kadınlarımızın kendi ürünlerini satabilecekleri pazarı 2009 yılında açmıştık. İncilipınar Pazaryerinde açtığımız el emeği pazarını daha sonra Pelitlibağ Kapalı Pazaryerine taşıdık. Her hafta cumartesi günleri pazaryerimizi kadınlarımıza tahsis ediyoruz. Her hafta yaklaşık 100 bayanımız evlerinde yaptıkları ürünleri getirip kendilerine tahsis edilen pazarda rahatlıkla satıyor. Pazara daha çok bayanın gelmesi ve bayanların daha çok satış yapması için ‘El Emeği Pazarı’nın tanıtımını yapıyoruz. El emeği pazarımız bundan böyle Salı günleri Sümerpark’ta da açılacak” diye konuştu.

Pazarda daha çok bayan olmalı

El Emeği pazarında stant açan bayanlarının sayısının en az 200’e çıkması gerektiğini hatırlatan BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Teke, evinde yaptığı el işlerini değerlendirmek isteyen bayanları pazarlarda stant açmaya davet etti. Pazarda kendi ürettiği ürünleri satan bayanların para da kazandığını söyleyen Teke, “ El emeği göz nuruyla üretilen ürünler gerçek fiyatından pazarlanarak değer kazanmalı. Bu pazarlar bayanlarımız ve bizler için çok önemli. Denizli de hanımların el emeklerinin değerlendirilmesinin, satış yapmak suretiyle aile bütçelerine katkıda bulunmalarının küçümsenmeyecek bir şey. Burada stant açan bayanlar diğer bayanların yaptığı el işlerini de görüyor, farklı desenler farklı modeller yapmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Halkımızdan da pazara gelerek alış veriş yapmalarını bayanlarımıza destek olmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)