Dursun, Öylece Durmuyor Artık, Vali Talimat Verdi

Bugün saat 13.42’de www.haberdenizli.com’da haberini yaptığımız ‘Bu Gence Bakmak Kimin Görevi, Hastane önünde öylece duruyor’ başlıklı haberimiz ses getirdi. Denizli Valisi Karahan’ın talimatı üzerine harekete geçildi.

Dursun, Öylece Durmuyor Artık, Vali Talimat Verdi
banner1262

banner1265
Denizli Valisi Hasan Karahan habere konu olan ‘Dursun’ ile ilgili bir çalışma başlattı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Karahan'ın talimatı doğrultusunda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından haberdeki iddialara yönelik olarak Denizli Devlet Hastanesi’nden bilgi alındı. 

Haberdenizli.com’da yayımlanan haber üzerine yapılan açıklamada, “Hastanın 1997 Bingöl Genç doğumlu Seyithan oğlu Dursun Ulama, geçen hafta Denizli Devlet Hastanesinde acil servise başvurmuş kimliği olmamasına rağmen hastanın tedavisi yapıldı ve daha sonra hasta taburcu edildi. Bu sabaha karşı saat 06:30 civarında hastalık sebebiyle değil ancak barınma amacıyla acil servise tekrar gelmiş. Bugün öğlene doğru hastane dışında duvar kenarında otururken görülmüş ve acil servise getirilmiştir. Hastanın üstü başı kir içerisindeydi. Hastanın banyosu yaptırıldı. Yeni giysiler temin edildi. Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünden gelen sosyal hizmet uzmanları hastayla görüşme yaptı. Onların önerisi üzerine hasta psikiyatriye muayene ettirildi. Hastanın anlattıklarında zaman zaman tutarsızlıklar olması üzerine olası bir psikoz tablosunu atlamamak amacıyla gözlem için servise yatışı yapıldı. Hasta ile ilgili olarak madde kullanım şüphesi de mevcut olduğu için ertesi gün idrar testleri de gerçekleştirilmesi planlandı.” ifadesi yer aldı. 
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243