banner1029

DSO, Denizlilileri Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

Denizli Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Denizli’de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi” için yapılacak kapanış toplantısında sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak. 

DSO, Denizlilileri Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

Denizli Sanayi Odası 1 Temmuz 2016’dan bu yana kayıtdışı istihdamla mücadele kapsamında yürüttüğü AB Hibe Projesi’ni kapatmaya hazırlanıyor. 2016’nın Aralık ayında Prof. Dr. Cem Kılıç ve Dr. Resul Kurt gibi medyadan tanıdığımız istihdamın duayenleri ile açılışı yapılan projede, DSO, Denizli’yi birçok yenilikle tanıştırdı. Açılış toplantısında Denizli’de ilk defa uygulanan Tweetwall uygulaması ile soruları alan DSO, böylece sadece toplantıya katılanlardan değil, Türkiye’nin her tarafından Twitter kullanıcılarının, katılımcılara soru sormasına olanak verdi. Böylece yaklaşık 800 kişinin fiziken salonu doldurduğu toplantıyı sosyal medya kullanıcıları da Twitter’dan takip etme olanağı buldu. DSO, aynı teknolojiyi 24 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek kapanış toplantısında da kullanacak.  

Sanal Gerçeklik Deneyimi İlk Defa Kurumsal Bir Toplantıda Kullanılacak

Bugüne kadar yaklaşık 100.000 kişinin izlediği ve istihdam teşvikleri kullanan işadamı ile kullanmayan işadamının ilişkisini esprili bir dille anlatan kamu spotu da proje kapsamında çekildi. Kamu spotu çekimlerinde de farklı bir teknoloji kullanılarak filmin bir bölümü “sanal gerçeklik” formatında çekildi. DSO, 24 Ağustos’ta gerçekleştirilecek kapanış toplantısında konuklarına kamu spotunu, Vestel’in desteğiyle, sanal gerçeklik gözlükleri ile izletecek.  Prof. Dr. Cem Kılıç’ın da konuk olarak katılacağı kapanış toplantısında misafirler hem toplantı öncesi hem de toplantı sonrası verilecek kokteyl sırasında sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilecekler.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204