Doç. Dr. Meran’a Polonya’dan Altın Baykuş ödülü

Dünya Malzeme ve İmalat Mühendisliği (AMME World Academy) Akademisi, Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemal Meran’a, "Prof. Dr. Fryderyk Staub Altın Baykuş" ödülü verdi.

Doç. Dr. Meran’a Polonya’dan Altın Baykuş ödülü

Dünya Malzeme ve İmalat Mühendisliği (AMME World Academy) Akademisi, Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemal Meran’a, "Prof. Dr. Fryderyk Staub Altın Baykuş" ödülü verdi. Meran, bu ödülü alan ilk Türk bilimadamı oldu.

Polonyalı bilimadamları ve yüksek eğitiminin uluslararası alana taşınması ve malzeme mühendisliğiyle uğraşanların işbirliklerini geliştirmesine katkısı sebebiyle buna layık görülen Doç. Dr. Meran’ın ödülü, Silesian Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenen törenle verildi. Ödül, 1997 yılından beri çeşitli ülkelerden 33 bilimadamına verildi.

Cemal Meran, aynı zamanda malzeme bilimi konusundaki çalışmaları ve Malzeme Bilim Topluluğu'na katkılarından dolayı AMME Akademi Kuruluna daimi üye seçildi. Yaş ortalaması yüksek kurulda en genç üye Doç. Dr. Meran oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2012, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER