‘DİGEM Türkiye’de ilklere imza attı’

Denizli İl Genel Meclisi (DİGEM), Başkanı Hüseyin Gürlesin, meclisin yaptığı çalışma ve hayata geçirdiği projelerle Türkiye’de ilk üçe giren hatta birinciliğe oynayan il konumunda olduğunu söyledi.

‘DİGEM Türkiye’de ilklere imza attı’

2011 yılının meclis çalışmaları açısından en verimli geçen yıl olduğunu vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Gürlesin, “Denizli İl Genel Meclisi olarak 2011 yılı için 59 milyon TL bütçe yaptık ve bugün itibari ile 59 milyon 500 bin TL dolayında gelire ulaştık. Bu da Denizli İl Genel Meclisi’nin plan ve programıyla doğru yönetim şekli ile yaptığı çalışma ve projelerin hayali olmadığını gözler önüne seriyor. İl Genel Meclisi olarak bu yıl için planladığımız projelerin yüzde 99’unu hayata geçirerek hedeflerimize ulaştık. Bu noktada gelirinizin olması yanında yaptığınız plan ve projelerinde ihtiyaçları karşılayacak doğrultuda olması da çok önemli. Meclis olarak gelirlerimiz doğrultusunda projelerimizi çok iyi inceleyip, irdeleyip insanlarımızın önceliklerini belirleyerek oluşturmaya özen gösteriyoruz. Bu başarıda önem arz eden bir konuda birlikte hareket edebilmektir. İl Genel Meclisi’nde çoğunluğu bulunan AK Parti grubunun yaptığı doğru program ve projelere muhalefetteki diğer partilerin siyaset yapmak adına yaklaşmadan onay vermesi Denizli için büyük kazanımdır. Ben bu anlayışın önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini temenni ediyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece başarılmayacak bir şey yoktur. Ben 2012 yılı sonunda 2011’e göre çok daha iyi noktada olacağımızı söyleyebilirim. Şunu da net söyleyebilirim ki İl Genel Meclisi 2004 yılından bu yana her yıl öncesinden daha başarılı olmuştur. Ben bu başarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Yeni yılda yeni projeler

2012 yılında devam edecek projelerin yanında yeni projeleri de hayata geçireceklerini vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Gürlesin, “İl Genel Meclisi olarak 2012’de ilk olarak başlayacağımız beş yeni yatırımımız olacak. Bunlardan biri köylerimizde sulu tarıma geçiş için çalışmalarımızın olması yanında bölgelerimizde boşa akan sularımızın göletler vasıtasıyla kontrol altına alınarak ürün çeşitliliğini, hasat sayısını ve kalitesini artırma yönünde çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki yıl en az 50 köyümüzde bu gölet projesini hayata geçireceğiz. Önem verdiğimiz bir diğer çalışmada farklı özellikte olan köylerimizde örtü altı sebzeciliğini aygınlaştırmak olacak. Bu çalışma ile köylerimizin maddi açıdan desteklenmesini amaçlıyoruz. Üçüncü olarak da geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi şartlar sunmak için köylerimizdeki okul bahçelerine bir çeki düzen vermek istiyoruz. Okul bahçelerindeki tören alanlarının kilit taşı döşenerek düzenlenmesi, voleybol direkleri, basketbol potası ve masa tenisi gençlerimizin spor faaliyetleri yapabileceği küçükte olsa alanlar sunmak istiyoruz. Bunun devamında da uygun olan yerlerde spor sahaları yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl Türkiye’de ilk olacağını düşündüğüm bir diğer projede köylerimizde pazaryeri, düğün ve bayramlaşma gibi çeşitli faaliyetlerin yapılabileceği geniş alanlarda çok amaçlı tesislerin kurulması olacaktır. Son olarak da köylerimizin giriş ve çıkışlarına yaşanabilecek olumsuzlukları ve özellikle hayvan hırsızlıklarının yaşanmasında caydırıcı olması amacı ile güvenlik kameraları koymayı hedefliyoruz” diye konuştu.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER