DİAD’lı iş adamları Kenya’dan yeni iş bağlantılarıyla döndü

Denizli İşadamları Derneği(DİAD) üyesi 12 işadamı heyeti Kenya’dan yeni iş bağlantılarıyla döndü. Kenya’ya altı günlük iş gezi yapan DİAD üyesi işadamları Mombasa ve Nairobi şehirlerinde yaptıkları iş görüşmeleri olumlu sonuçlandığı öğrenildi.

GÜNCEL 25.01.2012, 14:51
DİAD’lı iş adamları Kenya’dan yeni iş bağlantılarıyla döndü
banner1639

Denizli İşadamları Derneği(DİAD) üyesi 12 işadamı heyeti Kenya’dan yeni iş bağlantılarıyla döndü. Kenya’ya altı günlük iş gezi yapan DİAD üyesi işadamları Mombasa ve Nairobi şehirlerinde yaptıkları iş görüşmeleri olumlu sonuçlandığı öğrenildi. Kenya ziyaretinde bazı sektörlerde ön görüşme yapılırken bazılarında ise somut bağlantıların yapıldığı bildirildi. Geziyi değerlendiren Aynes Gıda ihracat Müdürü ve DİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Serin, Kenya’da bazı sektörlerlerde ciddi manada girişimciye ihtiyaç duyulduğunu, Nairobide birçok pazarın halen bakir bir saha olduğu söyledi. Serin, “Denizli’den genç dinamik, ticari manada cesur arkadaşlarımızın oraya gidip ihracat ve üretim ve hizmet sektöründe faliyet göstermeleri gerekiyor. Burası turizm gıda, sağlık alanında yatırımcılar için uygun bir ülke. Ayrıca doğal ve kültürel güzellikleriyle görmeye değer. Mevsimin sürekli bahar ve yaz olması, turizm açısından avantalı. Bizde şirket olarak görüşmelerimizde 250 bin dolarlık bağlantı yaptık.” dedi.
Kenya’da İngilizcenin yanında yeni genç neslin Türkçe öğrenmeye çalıştığını bazı öğrencilerin Türkiye’de eğitim gördüğünü anlatan Serin, “Diz rahatsızlığım sebebiyle gittiğim Nairobi Üniversite Hastanesi’nde İngilizce derdimi tam anlatamadım. Zenci doktor Abdullah Ömer Türkiye’den geldiğimizi öğrenince, Türkçe konuşarak hastalığımı teşhis edip tedavi etti. Kendisinin İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’nde eğitim aldığını öğrendik. Ülkemizden binlerce kilometre uzaklıkta Türkçe konuşmanın önemini bir kez daha öğrendik. Kendisinden Mombasa’da bulunan Türk Light Academia isimli Türk okullarının övgüsünü dinledik. Oradaki sağlık sektörü hakkında bilgi aldık.” diye konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)