DESKİ'den Basmacıya Yanıt Geldi

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın, Acıpayam İlçesi Yazır Mahallesinde susuzluğun giderilmesi amacıyla mevcut kaynaklara ilaveten yeni sondaj açılıp içme suyu terfi hattı yaptığı çalışmayla ilgili iddiaları üzerine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü açıklama yaptı.

DESKİ'den Basmacıya Yanıt Geldi

DESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Acıpayam İlçesi Yazır Mahallesinde susuzluğun giderilmesi amacıyla mevcut kaynaklara ilaveten yeni sondaj açılıp içme suyu terfi hattı yapılmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, "Devam eden çalışma kapsamında Denizli'nin Acıpayam ilçesi Yazır Mahallesi’ne 5 bin 300 metre TS EN 12201-2:2011+A1 standartlarına uygun polietilen içme suyu hattı döşenmektedir. Yeni yapılan terfi hattımız kesinlikle asbest boru değildir. Kullanmış olduğumuz PE100 polietilen borular içme suyu kullanımına uygunluğu T.S.E denetiminde yaptırılmıştır." ifadesi yer aldı.  

Vatandaşların temiz, sağlıklı ve kaliteli suya ulaşması için bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp milyonlarca liralık yatırım yaptıkları belirtilen açıklamada, "Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tüm bu titiz çalışmalarına rağmen bugün Milletvekili Sayın Melike Basmacı siyasi etik ahlak kurallarına aldırış etmeden, gerçeği yansıtmayan bir açıklamada bulunmuş, Yazır Mahallemize döşenen borularda asbest olduğunu iddia etmiştir. Türkiye'nin en temiz içme suyuna sahip kentimizde; tüm Denizlimizde olduğu gibi Yazır Mahallemize de Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ tarafından döşenen yeni içme suyu hatlarında T.S.E. tarafından da uygun görülen ve asbest içermeyen polietilen malzeme kullanılırken, Sayın Melike Basmacı araziyi gezerek nasıl böyle bir tespitte bulunmuştur? Hangi laboratuar sonuçlarına göre böyle akıl almaz bir açıklama yapmıştır, anlamak mümkün değildir.

"Çamur at izi kalsın" anlayışlıyla hareket edip vatandaşımızı yanlış bilgilendiren bu anlayışı şiddetle kınıyoruz. Söz konusu talihsiz açıklama tamamen asılsız ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir." ifadesi yer aldı.  

        
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER