Deprem Çocuklarına Depremi Unutturdular

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana dün gelen depremin ardından en çok etkilenenler olan çocuklara depremi unutturmak için Türk Kızılay gönüllüleri seferber oldu. Ekipler, bölgedeki çocuklarla oyunlar oynadı onlara hediyeler verdi, bir süreliğine de olsa onları depremi unutturmaya çalıştı.

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen depremin ardından en çok etkilenen çocuklar oldu. Depremi unutturmak için Türk Kızılay gönüllüleri seferber oldu. Ekipler, bölgedeki çocuklarla oyunlar oynadı onlara hediyeler verdi, bir süreliğine de olsa onları depremi unutturmaya çalıştı.

Denizli’de saat 9.34’te meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki deprem 50 binden fazla nüfusu olan Acıpayam ilçesi olumsuz etkiledi. Bölgede 10 mahallede yüzlerce vatandaş evlerine girmeden geceyi kurulan çadırlarda geçirdi.

KIZILAY YARDIMA KOŞTU

Depremin hemen ardından ilk hasar tespit çalışmalarının ardından Türk Kızılay’ı harekete geçti. Kızılay bölgeye mobil yemekhaneler ve çadırlar sevk etti. Hemen bölgeye gelen ekipler, binden fazla çadır kurdu. Bölgedeki vatandaşlara akşam sıcak yemekleri de ikram eden gönüllüler her isteyenin yardımına koştu.

ÇOCUKLARLA ÇOCUK OLDULAR

Depremden en çok etkilenenler olan çocuklar ise Kızılay gönüllüleri sayesinde bir süreliğine depremi unuttu. Ekipler, onlarla oyunlar oynadı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER