DENTUROD Başkanı Karakan: Denizli tek gecelik konaklamadan kurtuluyor

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Şeref Karakan, UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer verdiği Pamukkale ve çevresinde birçok tarihi barındıran Denizli’nin, son zamanlarda termal turizmde de önemli bir merkez haline geldiğini söyledi.

DENTUROD Başkanı Karakan: Denizli tek gecelik konaklamadan kurtuluyor

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Şeref Karakan, UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer verdiği Pamukkale ve çevresinde birçok tarihi barındıran Denizli’nin, son zamanlarda termal turizmde de önemli bir merkez haline geldiğini söyledi. Bölgede sektördeki en önemli problemin tek gecelik konaklamalar olduğunu ifade eden Karakan, “Bu da bölge yatırımcılarının istek ve taleplerini gerçek anlamda tam olarak karşılamamaktadır. İlimize gelen grupların günübirlik veya tek gecelik konaklamaları, hem bölgemize gelen misafirlerimizin ilimizin güzelliklerinden, tarihi yerlerinden, termal sularından tam olarak yararlanmadan ayrılmaları, otellerimizdeki aktiviteleri tam anlamıyla kullanmadan, tam anlamıyla gezip görmeden ayrılmaları bizleri, yatırımcıları ve işletmecileri memnun etmemektedir. Milyonlarca lira yatırımı olan bu işletmelerin beklentisi, misafirlerimizin daha fazla bölgemizde kalmalarıdır.” dedi.

Denizli’de kültür ve inanç turizminin yanısıra en önemlilerinden birisinin termal turizm olduğunu vurgulayan Karakan, "Bu anlamda yapılacak olan Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin bölgede termal turizmin gelişmesinde önemli bir yer alacağı da yatırımcıları beklentiye sokmuştur. Bununla beraber Bozdağ’da yapılması düşünülen kış turizmi de önemli bir katkı sağlayacaktır. Bunlar yapıldığında bölgedeki geceleme sayıları da kendiliğinden çözülmüş olacaktır. Kültür ve Turizm Bakanımız'ın ilimizde, Sarayköy-Tekkeköy ve Bozdağ’ı turizm alanı ilan edip bu konuda vermiş oldukları destekten başta kendisine ve tüm bürokratlarına teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2013, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER