Denizli'ye Kuvvetli Yağmur ve Kar Geri Geliyor

Meteoroloji verilerine göre Denizli’de bugün kuvvetli sağanak yağmur etkili olacak. İlçelerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Çarşamba günü ise tüm il genelinde kar bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 3 ila 4 derece birden düşecek.

GÜNCEL 28.02.2022, 09:26 28.02.2022, 09:31
Denizli'ye Kuvvetli Yağmur ve Kar Geri Geliyor

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Adana, Osmaniye, Hatay, Samsun, Çorum, Amasya, Rize ve Artvin kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir çevreleri ile Edirne ve Kırklareli'nin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların akşam saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de, gece saatlerinde Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuzeybatı, Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esecek.

ÇARŞAMBA DENİZLİ’DE KAR VAR

Yapılan son değerlendirmelere göre Denizli’de yarın çok sayıda ilçede karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Çarşamba günü ise tüm il genelinde kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise 3 ila 4 derece birden düşecek.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı bulutlu