Denizli’nin Korkutan Koronavirüs Haritasında 1 Aylık Değişim

Türkiye’de tekrar çoğalmaya başlayan koronavirüs vakaları, Denizli’de de etkisini gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahretti Koca’nın ‘Denizli için yüzde 60 vaka artışı var’ açıklamasının kanıtı adeta haritalar. Denizli’nin koronavirüs haritasında 24 Ağustos-21 Eylül arasında yaşanan değişim dikkat çekiyor.

GÜNCEL 21.09.2020, 13:02 21.09.2020, 13:17
Denizli’nin Korkutan Koronavirüs Haritasında 1 Aylık Değişim
banner1641

Mart ayından bu yana Türkiye’de etkili olan korona virüste son dönemde vaka hızında artış yaşanıyor. Vaka sayısının bin 500’ün altına inmediği ülke genelinde korona ile mücadele sürerken, Denizli’de de son dönemde vaka sayısı hızla artıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Denizli’de vaka sayısının yüzde 60 arttığına dikkat çekmesinin ardından il genelinde tedbirler daha da sert atılmaya başlandı. Maske ve mesafe denetiminin sıklaştırıldığı il genelinde vakaların artış hızı korona virüs yoğunluk haritasına da yansıdı.

1 AYLIK KORKUTAN DEĞİŞİM
24 Ağustos tarihli haberimize yansıyan yoğunluk haritası ile 21 Eylül itibariyle ortaya çıkan yeni korona virüs yoğunluk haritasında özellikle en yüksek risk anlamına gelen kırmızı ile boyanmış alanların artışı dikkat çekiyor.

ARTIŞ HER YERDE
1 aylık farkta en dikkat çeken artış şehrin merkezi olarak kabul edilen Gazi Bulvarı ve Delikliçınar Meydanı çevresinde yaşanıyor. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği bu iki noktanın çevresinde en yüksek risk alanlarının yayılımı dikkat çekiyor. Çınar’ın çevresinden Akkonak ve Karaman, Merkezefendi Mahallelerine kadar olan alanda yoğun bir kırmızılı alan yer alıyor. Bunun yanında 1 ay öncesine göre Denizli Devlet Hastanesi ile Denizli Adliyesi çevresinde de ciddi oranda riskli alan artışı yaşanıyor.

İŞTE BAZI BÖLGELERDEKİ BÜYÜK DEĞİŞİM!

Kaynak: Denizli24haber

banner1640
Yorumlar (0)