Denizli'nin İl Jandarma Komutanı Değişti

Denizli İl Jandarma Komutanı değişti. Albay Metin Düz'ün Tuğgeneral olarak Şanlıurfa'ın ilk general jandarma komutanı olarak atanmasının ardından Denizli'nin yeni komutanı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı J. KD. ALB. Veysel Yanık oldu.

GÜNCEL 28.07.2020, 08:56 28.07.2020, 10:48
Denizli'nin İl Jandarma Komutanı Değişti

HABERDENİZLİ.COM

Jandarma ve Sahil Güvelik Komutanlıkları ile ilgili atamalar Resmi Gazetede yayınlandı. Kararnameye göre, Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına, Sahil Güvenlik Personel Başkanı Tuğamiral Cengiz Ünver Sahil Güvenlik Genel Komutan Yardımcılığına, Van Asayiş Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu atandı. 

DENİZLİ'DE KOMUTAN TUĞGENERAL OLDU

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz göreve getirildi. Karar da ayrıca; 6 albay tuğgeneral ve tuğamiralliğe, 1 tuğgeneral ise tümgeneralliğe terfi etti. 4 general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. Kararnameyle 22 general yeni göreve atanırken, 28'i albay 7'si general olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.

DENİZLİ'NİN YENİ KOMUTANI BELLİ OLDU

Denizli'nin yeni İl Jandarma Komutanı ise merkezden atandı. Buna göre Denizli'nin yeni komutanı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı J. KD. ALB. Veysel Yanık oldu.

Yorumlar (0)