Denizli’nin İki İlçesine Don Vurdu

Denizli'nin Çal ve Bekilli ilçelerinde dün gece don meydana geldi. İlçelerin Ortaköy ve Medele mahallelerinde etkili olan donda tarım arazilerinde yaklaşık yüzde 70'lik zarar meydana geldi.

GÜNCEL 23.05.2020, 13:26 23.05.2020, 14:30
Denizli’nin İki İlçesine Don Vurdu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de çöl sıcaklarının ardından bir anda etkili olmaya başlayan soğuk hava etkisini dün gece hissettirdi. Hava sıcaklığının bir anda 10 derece birden düştüğü il genelinde kırsal bölgelerde ise gece saatlerinde don meydana geldi. Edinilen bilgiye göre dondan en çok etkilenen yer Çal ile Bekilli ilçeleri oldu. Çal’a bağlı Ortaköy ile Bekilli’ye bağlı Medele Mahallelerinde don olayı meydana geldiği öğrenildi. İki bölgede de zararın yüze 70’i bulduğu iddia edildi.

GECE EKSİ 2’Yİ GÖRDÜK

Çal Ziraat Odası Başkanı Haşim Ahmet Çil, bölgede hasar tespitinin yapılmaya çalışıldığını söyledi. Çil, “Çal olarak gece eksi 2’yi gördük. Zor bir durum. Ortaköy ve çevresinde çukur yerlerde dere yataklarında bağları vurmuş. Hançalar Mahallesi’nde ise sebzeler zarar görmüş. Bayram öncesi yaşanan don binlerce liralık zarara neden oldu” dedi.

Yorumlar (0)