Denizlili Marketler Zinciri Pekdemir İçin Karar Verildi

Denizli’de daha önce konkordato ilan eden Pekdemir ailesinin fertlerinden Cemal Pekdemir ve oğulları için verilen konkordato süresi uzatıldı. Mahkeme Pekdemir ailesine 1 yıllık geçici mühlet verdi.

Denizlili Marketler Zinciri Pekdemir İçin Karar Verildi

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin en büyük marketler zincirinden birisi olan Pekdemir Çiftliği’nin sahibi Cemal Pekdemir ve oğulları için daha önce verilen 3 aylık konkordatonun süresi uzatıldı. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi yapılan incelemelerin ardından Cemal Pekdemir başta olmak üzere Adnan Pekdemir, Faruk Pekdemir ve Hasan Hüseyin Pekdemir’e 22 Mayıs’tan başlamak üzere verilen sürenin 1 yıl uzattı. Pekdemir ailesi için görevlendirilen geçici komiser PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Öz’ün görevinin bu süre içerisinde devam etmesine karar verildi.

Öte yandan Cemal Pekdemir’in sahibi olduğu Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili verilen geçici koruma kararı da 1 yıl süreyle uzatıldı. Mahkeme geçici komiser olarak Av. Fatih Emir, SMMM Selim Suat Tiyekli, SMMM İsmail Sarıoğlu'nun görev ve yetkililerin devam etmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 ay Önce

Neye göre uzatıldı ki
Bu firmanın toptancılara olan borcu ne olacak bunların yüzünden batan o firmları kim koruyacak oh ne alâ komiser heyetide devleten buzaman zarfında para alacak.Bu firmanın gayri menkülleri var satsın ve borçlarını ödesin. Devletin atadığı heyet kimden yana sormaz mı bunların yüzünden batan şirketler. Allah var unutmayın hak ve adeletin kurulacağı mahşer uzak değil

SIRADAKİ HABER