banner1348

Denizlililer'e Önemli Siren Uyarı

10 Kasım’da çalacak olan sirenle ile ilgili Denizli Valiliğinden açıklama geldi.

Denizlililer'e Önemli Siren Uyarı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, ülke genelinde ikaz ve alarm haberlerinin duyurulması, mevcut sirenlerin faal halde tutulması ve Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümü olması münasebetiyle Denizli’de sirenlerin çaldırılması gerektiği belirtildi. Açıklamada, “İlinizde bulunan bütün sirenler, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım 2018 günü saat 09.05'te, 2 (iki) dakika süre ile Sarı İkaz (düz siren sesi) şeklinde çaldırılacaktır. Mahalli basın ve yayın organları kanalıyla sirenlerin çaldırılacağı önceden halka duyurulacaktır.

İl Müdürlüğünüz bünyesinde kurulu bulunan mevcut sirenlerin gerekli test vekontrollerinin yapılarak, çalışmadığı belirlenen sirenlerle ilgili arızalar mahalli imkanlarla giderilecektir.

Yukarıda belirtilen hususların ivedilikle yerine getirilmesini, sirenlerin çaldırılması için TRT Haber Televizyonuna göre saat ayarı yapılmasını, belirtilen gün ve saatte çaldırılan sirenlerin çalışıp çalışmadığının tespit edilerek, Ek Formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve 25 Kasım 2018 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gönderilmesini rica ederim.”

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER