banner1348

Denizlililer Sakın Kanmayın!

Denizli Valiliği vatandaşları ‘Vali ve Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürleri’nin isimlerinin kullanılarak yapılmaya çalışılan dolandırıcılık olaylarına karşı tekrar uyarıda bulundu. 

Denizlililer Sakın Kanmayın!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamlarını ve hayırsever vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle Valiliğin adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir.

Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır. Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini (0258-265-18-82), 112 Numaralı telefonu arayarak Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı'na ihbarda bulunulması önemle rica olunur.”

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER